Kobiet nigdy nikt o zdanie nie pytał. "Mają poczucie, że teraz może się udać"

Podcast o zagranicy

Kobiet nigdy nikt o zdanie nie pytał. "Mają poczucie, że teraz może się udać"

Gdy w połowie września w Teheranie zmarła Mahsa Amini, z pewnością nikt się nie spodziewał tego, co wydarzy się potem. Na ulice irańskich miast wyszły tysiące ludzi, by protestować przeciwko kolejnej bezsensownej śmierci, kolejnemu przejawowi przemocy państwa, przeciwko obowiązkowemu hidżabowi, w końcu przeciwko całemu opresyjnemu systemowi. Dlaczego obowiązkowy hidżab wzbudza taką determinację? Jak wygląda sytuacja kobiet w Iranie? O tym Maciej Tomaszewski rozmawia z Karoliną Rakowiecką-Asgari z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Opis programu

Czy w 20 minut da się opowiedzieć świat? Można próbować. W "Podcaście o zagranicy" przez te minuty Maciej Tomaszewski z tvn24.pl chce przybliżać miejsca i problemy, o których na co dzień być może nie jest głośno, ale które nie tracą na ważności. A to wszystko dzięki ludziom, którzy naprawdę wiedzą, o czym mówią.

 

Maciej Tomaszewski - szef sekcji serwisów zagranicznych tvn24.pl. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych i Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

30.11.2022
Data premiery: 2022