Dzieci odczuwały silne mdłości. Ewakuacja szkoły, pięć osób w szpitalu

TVN24

tvn24Ewakuowano szkołę przy ulicy Krasińskiego

135 osób zostało ewakuowanych ze szkoły podstawowej w Mławie po tym, jak kilkanaście osób zaczęło uskarżać się na silne mdłości - poinformowała w piątek Mazowiecka Straż Pożarna. Na miejsce poleciały trzy śmigłowce. Pięcioro dzieci trafiło do szpitala.

Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej powiedział, że straż pożarna otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym rozpyleniu nieznanej substancji w szkole przy ul. Krasińskiego.

Jak przekazał, ewakuowano 135 osób, w tym 113 dzieci.

- 11 osób jest poszkodowanych, odczuwały silne mdłości, pięć z tych osób zostało przetransportowanych do szpitala - dodał.

Mówił, że na miejsce przyleciały trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyjechały także cztery karetki pogotowia ratunkowego.

Straż sprawdza pomieszczenia

Na miejscu jest straż pożarna, która szuka w pomieszczeniach niebezpiecznych substancji. - Mamy strażaków, mamy samochody, w tym jeden z Ciechanowa z grupą chemiczną. W drodze jest także grupa chemiczna z Warszawy, która wspomoże działania na miejscu. Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i określić, czy jest już bezpiecznie, czy występuje jakieś zagrożenie - powiedział Kierzkowski. Dodał, że ewakuacja szkoły została przeprowadzona sprawnie przez personel placówki. Nie wiadomo, co mogło spowodować dolegliwości. Strażacy poinformowali, że nie ma widocznych oznak występowania substancji niebezpiecznych.

Autor: js//kg / Źródło: PAP, TVN24