Ciekawostki

Tort na chrzcinach George'a miał 2,5 roku

Ciekawostki


Chrzciny księcia George'a to niezwykłe wydarzenie, więc i poczęstunek na przyjęciu po uroczystości nie mógł być zwykły. Goście zjedli zatem specjalnie zachowaną na tę okazję część weselnego tortu księcia Williama i Kate Middleton w kwietniu 2011 r.

Oryginalny tort pokryty różową masą lukrową miał osiem warstw, które ustawione jedna na drugiej sięgały metra wysokości. Książęca para postanowiła zamrozić trzy warstwy, by zachować resztę tortu na specjalną okazję związaną z narodzinami ich pierworodnego syna, trzeciego w sukcesji do tronu. Owocowy tort udekorowany setkami kwiatów z masy cukrowej, głównie symbolizujących Anglię i Szkocję róż oraz ostów, powstał w cukierni Fiony Cairns w Leicester. Mistrzyni cukiernictwa powiedziała mediom, że tort nie stracił nic z oryginalnego smaku, ale lukier wymagał zastąpienia.

Gospodarzem przyjęcia w Clarence House był następca tronu książę Walii, Karol, który twierdzi, że dobrze czuje się w roli dziadka. Na prezent dla księcia George'a - dekoracyjne pudełko na zabawki - złożyli się członkowie rządu Davida Camerona. Królewska Mennica wybiła specjalną monetę kolekcjonerską o nominale 5 funtów ze złota, srebra i z tańszego stopu. To pierwszy w historii przypadek emisji monety upamiętniającej chrzciny przyszłego króla. Wcześniej z okazji urodzin George'a Alexandra Louisa wyspa Man na Morzu Irlandzkim jako pierwsza wprowadziła do obiegu serię okolicznościowych, ośmioznaczkowych arkusików znaczków pocztowych w niskim nakładzie 500 sztuk. Jeden z nich przekazano prawnukowi Elżbiety II.

[object Object]
Jan Wojciech Piekarski był gościem programu "Wstajesz i wiesz"tvn24
wideo 2/2

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości