Ciekawostki

Porsche dla Anny Guzik

Ciekawostki

Aktualizacja:
Anna Guzik i Łukasz Czarnecki - zwycięzcy VI edycji "Tańca z gwiazdami"
TVN / fot.PAPAnna Guzik i Łukasz Czarnecki - zwycięzcy VI edycji "Tańca z gwiazdami"

Kryształowa Kula i krwistoczerwone Porsche należy do Anny Guzik, finalistki VI edycji "Tańca z gwiazdami". W parze z Łukaszem Czarneckim pokonała Justynę Steczkowską tańczącą ze Stefano Terazzino.

- Dziękuję, dziękuję wszystkim! - mówiła Anna Guzik tuż po usłyszeniu werdyktu. Kluczyki do czerwonego Porsche wręczył prezes telewizji TVN, Piotr Walter. Partner Ani, Łukasz Czarnecki, również otrzymał w nagrodę samochód.

W finałowym odcinku Anna Guzik zatańczyła jive'a i tango. Jej rywalka, Justyna Steczkowska - czaczę oraz american smooth.

Tak w finale zatańczyli Ania Guzik i Łukasz Czarnecki
Tak w finale zatańczyli Ania Guzik i Łukasz Czarneckitvn

Obie panie zachwyciły również tańcem freestyle. W ocenie jurorów lepsza była Justyna i Stefano - otrzymali łącznie 120 punktów, Ania i Łukasz - 114.

Tak w finałowym odcinku tańczyli Justyna i Stefano
Tak w finałowym odcinku tańczyli Justyna i Stefanotvn

O wszystkim zdecydowali jednak widzowie - kilka minut przed ogłoszeniem ostatecznego wyniku Ania prowadziła stosunkiem 51 do 49 procent. Ostatecznie Guzik otrzymała 53,5 proc., a Steczkowska 46,5 proc. głosów.

Wszyscy na finał

W finałowym odcinku zobaczyliśmy wszystkie gwiazdy tej edycji programu. A tych nie brakowało. Od polityków Krzysztofa Bosaka z LPR i Sandry Lewandowskiej z Samoobrony, po piosenkarzy Helenę Vondráčkovą i Jacka Stachurskiego, a także aktorów Mateusza Damięckiego i Adama Fidusiewicza. Gościem specjalnym finałowego programu byli zwycięzcy poprzedniej edycji - Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak, którzy zatańczyli ogniste paso doble.

Finałowy pojedynek Anna Guzik jest absolwentką PWST we Wrocławiu. Związana jest z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, w którym zadebiutowała w sztuce „Czyż nie dobija się koni” w reż. Z. Wardejna. Chociaż pojawiła się w wielu produkcjach telewizyjnych (m.in. „Bao-bab, czyli zielono mi” , „Król przedmieścia”, „Talki z resztą”, „Klinika samotnych serc”) widzom telewizji TVN znana jest przede wszystkim z serialu „Na wspólnej”, w którym gra od 2003 r. postać Żanety Kopeć i serialu „Hela w opałach” gdzie gra główną, tytułową rolę Heli, matki trojga dzieci. Poza tym wystąpiła w produkcji „Kryminalni (Misja Ślaska oraz Tryptyk Śląski. Grabarz i Tryptyk Śląski.Wampir”). Na parkiecie towarzyszy jej Łukasz Czarnecki.

Tak w półfinale tańczyła Anna Guzik
Tak w półfinale tańczyła Anna Guziktvn

Justyna Steczkowska to wokalistka, skrzypaczka i aktorka. Obdarzona wspaniałym, obejmującym ponad cztery oktawy głosem, pochodząca z muzykalnej rodziny artystka, zadebiutowała jako laureatka „Szansy na sukces”. Do tej pory Justyna wydała 9 albumów. Każdy z nich inspirowany jest innym gatunkiem lub stylem muzycznym stanowiąc swoistą podróż w czasie i stylach. Jej partnerem jest Stefano Terrazzino.

Tak wytańczyła drogę do finału Justyna Steczkowska
Tak wytańczyła drogę do finału Justyna Steczkowskatvn

Najpopularniejsze show TVN "Taniec z Gwiazdami bije rekordy popularności wśród widzów. Do tej pory rekordowy był finał drugiej edycji, który obejrzało prawie 8 milionów widzów. Każdy odcinek VI edycji programu przyciąga ponad 5 mln ludzi.

Źródło: tvn24.pl, CNN

Źródło zdjęcia głównego: TVN / fot.PAP

Pozostałe wiadomości