Pytanie o dychę w "Milionerach"

Autor:
mmis/b
Źródło:
Milionerzy TVN

Dycha: ledwie dycha, ma znak wodny, ma dwie dysze czy "Lokomotywa" u Tuwima? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Miłosz Adach z Łodzi. Za poprawną odpowiedź mógł zdobyć dwa tysiące złotych.

Aby zdobyć milion złotych w "Milionerach" należy odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Czasem zdarzy się tak, że już pierwsze pytania sprawiają uczestnikom problem. Podobnie było w przypadku pana Miłosza Adacha.

W pierwszym pytaniu pan Miłosz miał wskazać, jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie - na kopertę, na gazetę, na pocztówkę czy na encyklopedię. Nie znał odpowiedzi, więc skorzystał z koła ratunkowego i poprosił o pomoc publiczność.

Drugie pytanie, za gwarantowany tysiąc złotych, dotyczyło tunelu pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat. Uczestnik miał wybrać, czy tunel połączyłby Rosję i Stany Zjednoczone, Kanadę i Grenlandię, Rosję i Szwecję czy Islandię i Norwegię. Skorzystał z drugiego koła i zadzwonił do przyjaciela. Po konsultacji zaznaczył poprawnie, że tunel połączyłby Rosję i Stany Zjednoczone.

Trzecie pytanie dotyczyło "dychy".

Dycha…

A: ledwie dycha B: ma znak wodny C: ma dwie dysze D: "Lokomotywa" u Tuwima

Pan Miłosz od razu skłaniał się ku zaznaczeniu odpowiedzi "B". Nie był jednak do końca pewny, czy "dycha" odnosi się w tym przypadku do banknotu. Skorzystał z pół na pół.

Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi na tablicy zostały warianty "A" i "B". Gracz wskazał ten drugi i wygrał dwa tysiące złotych.

...czyli banknot dziesięciozłotowy

Dycha, według słownika języka polskiego, to potocznie "dziesięć, dziesiątka, zwłaszcza dziesięć złotych". Banknoty, również dziesięciozłotówki, posiadają znak wodny.

Autor:mmis/b

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości