Banknot jednodolarowy za 250 tysięcy złotych. Pytanie w "Milionerach"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis//rzw
Źródło:
Milionerzy TVN

Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym? Statua Wolności, Koloseum, piramida czy latarnia morska? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszał pan Błażej Szulc z Gdańska. Poprawna odpowiedź warta była ćwierć miliona złotych.

Aby wygrać milion złotych w "Milionerach", uczestnicy muszą odpowiedzieć poprawnie na dwanaście pytań. W trakcie gry mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

Pan Błażej rozpoczął grę w poprzednim odcinku. Udało mu się poprawnie odpowiedzieć na dziewięć pytań i wygrać 125 tysięcy złotych. Wtedy czas programu dobiegł końca. Kolejny odcinek gdańszczanin rozpoczął od pytania za 250 tysięcy złotych.

Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym?

A: Statua Wolności

B: Koloseum

C: piramida

D: latarnia morska

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie. W poprzednim odcinku wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. W tej sytuacji mógł liczyć tylko na siebie.

Początkowo gracz odrzucił odpowiedzi "B" i "C". Skłonny był zaznaczyć odpowiedź "A", jednak strzał wiązał się z dużym ryzykiem. Gdyby pan Błażej odpowiedział dobrze, podwoiłby dotychczasową wygraną i zdobył ćwierć miliona złotych. Jednak odpowiadając błędnie, straciłby 85 tysięcy złotych i wyszedłby ze studia z kwotą gwarantowaną 40 tysięcy złotych.

Ostatecznie pan Błażej Szulc zrezygnował z gry i zabrał ze sobą 125 tysięcy złotych.

Milionerzy TVN

Amerykański banknot jednodolarowy

Na awersie wszystkich amerykańskich banknotów pojawiają się amerykańscy politycy. Na rewersie - ważne budynki i symbole. W przypadku banknotu jednodolarowego na awersie widnieje George Washington, a na rewersie Wielka Pieczęć Stanów Zjednoczonych, składająca się z bielika amerykańskiego oraz niedokończonej piramidy.

Poprawna odpowiedź na to pytanie to zatem "C".

Źródło: Milionerzy TVN

mmis//rzw