"Kolejne zadanie: przejedźcie się metrem 4 czerwca w Warszawie". Marsz na memach

Autor:
am
Źródło:
Facebook, Instagram, Twitter
Odcinek trasy marszu 4 czerwca widziany z góry
Odcinek trasy marszu 4 czerwca widziany z góryZdjęcia organizatora
wideo 2/5
Zdjęcia organizatoraOdcinek trasy marszu 4 czerwca widziany z góry

W kolejce po bilety do zoo i cukrową watę... Rysownicy, twórcy memów i internetowi prześmiewcy reagują na marsz, który w niedzielę przeszedł ulicami stolicy. Jak widzą go media społecznościowe? Oto, co znaleźliśmy na Instagramie, Facebooku i Twitterze.

Zorganizowany przez główna partię opozycyjną 4 czerwca marsz w Warszawie okazał się nie tylko wielkim sukcesem frekwencyjnym. Demonstracja dezaprobaty dla polityki obecnej władzy to również spora dawka humoru i kreatywności. Widać to było po niektórych hasłach niesionych przez uczestników, a chwilę później po lawinie memów w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Marsz 4 czerwca. "34 lata temu byłem z tatą na wyborach. Teraz dla Juliusza robię to samo"

Już sam dojazd na marsz mógł okazać się zaskoczeniem. Ci, którzy próbowali w niedzielę około południa skorzystać z warszawskiego metra, wiedzą, o czym piszemy. Wiele osób, by w ogóle wsiąść do pociągów jadących w kierunku centrum, cofało się o kilka przystanków, nawet do stacji początkowych. Tłumy na stacjach nie umknęły też uwadze "memiarzy".

Metro 4 czerwcaInstagram/@make_life-harder

Tu również z nawiązaniem do klasyki filmowej...

Facebook

Same relacje z marszu również pełne były gotowych memów. Od dawna wiadomo, że humor jest świetnym orężem, a uczestnicy marszy wykorzystywali go w niedzielę naprawdę umiejętnie.

Zdecydowaną reakcję twórców wzbudziły niektóre komentarze, jak ten jednego z dziennikarzy mediów bliskich władzy, który uznał, że frekwencja w stolicy wynikała z chęci odwiedzin warszawskiego zoo i zjedzenia waty cukrowej na Starym Mieście...

I kolejny klasyk filmowy, tym razem polski. Memy z "Misia" to zresztą stara tradycja, jeszcze z początków "memiarstwa"...

Facebook

Kolejny, tym razem w nawiązaniu do budzącej wiele emocji frekwencji na marszu.

Marsz zapowiadano jako "wielkie konsultacje społeczne". Setki tysięcy ludzi, przechodząc przed Pałacem Prezydenckim, dość jednoznacznie pokazywało, co myśli o ostatnich posunięciach głowy państwa. Tymczasem, jak ustalił "Fakt", prezydent tego dnia odwiedzał Małopolskę. "Memiarze" widzieli to inaczej.

Facebook

ZOBACZ TEŻ: "Ostatnia szansa narodu na powstrzymanie erozji demokracji", "obawy, że Polska podąża ścieżką Węgier i Turcji"

A jak sieć podsumowuje marsz? Szczególnie mocno udostępniane były chyba te posty.

I ten, w punktach...

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk podsumował marsz. "Już nic nie będzie takie samo"

Autor:am

Źródło: Facebook, Instagram, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: FB/IG/Twitter

Pozostałe wiadomości