"Dzień Lady GaGi" na Tajwanie
Miasto Taichung na Tajwanie gorąco powitało amerykańską pop-divę. Władze podarowały jej klucz do bram miasta i oficjalnie ustanowiły "Dzień Lady GaGi". Wokalistka odwdzięczyła się pięcioma bisami!
Chińskie media donoszą, że koncert obejrzało 40 tysięcy widzów. Występ był krótki, ale jak donosi Reuters, miłośnicy jej talentu doczekali się aż pięciu bisów.
Potem artystka, odziana w czerwoną sukienkę od Versacego, przemówiła do tłumu.
Jej pierwszy raz
- Bardzo chcę wam podziękować. To wielki zaszczyt gościć w Taichung. Jestem pierwszy raz na Tajwanie, ale chcę wam powiedzieć, że to piękny kraj - mówiła.
Obiecała, że za rok przyjedzie na dłuższy koncert.
Władze miasta, oprócz kluczy do bram, wręczyły jej ręcznie malowany portret oraz drewnianą rzeźbę i biżuterię wykonaną przez dzieci z plemienia Atayal. Potem Lady GaGa spokojnie zajęła się promocją nowej płyty.
Źródło: Reuters
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Nowacka w Pałacu Prezydenckim? "Na miejscu Baśki zdecydowanie bym szła"
Amerykańskie dowództwo w Europie poinformowało, że odnaleziono zanurzony w wodzie wóz, którym poruszali się czterej żołnierze USA zaginieni podczas ćwiczeń w Litwie. Jak dodano, poszukiwania żołnierzy trwają. Wcześniej szef NATO Mark Rutte przekazał, że dotarła do niego wiadomość "na temat czterech amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w incydencie w Litwie". - Nadal nie wiemy wszystkiego, nie znamy szczegółów - podkreślił. W środę wieczorem NATO doprecyzowało wypowiedź sekretarza generalnego.
Rutte o "strasznej wiadomości" z Litwy. NATO precyzuje jego wypowiedź
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy osiągnęła kolejny rekord. Premier Donald Tusk zapowiedział pilne zawieszenie prawa do składania wniosków o azyl po decyzji prezydenta. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia tłumaczył się z uczestnika spotkania z wyborcami w Białymstoku. Redakcja "The Atlantic" opublikowała pełny tekst grupowej dyskusji na temat planowanego uderzenia na rebeliantów Huti w Jemenie. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 27 marca.
Rekord WOŚP, decyzja prezydenta, Hołownia się tłumaczy
Ofensywa sił ukraińskich na terenie obwodu biełgorodzkiego w Rosji trwa od tygodnia - podała BBC. Stawia pytanie, co jest jej celem. Zdaniem analityków do spraw wojskowości w Kijowie, natarcie Ukraińców w kolejnym przygranicznym regionie ma na celu "odwrócenie uwagi" rosyjskiego dowództwa od kierunku kurskiego.
Ukraińcy w ofensywie. "Przedarli się przez pierwszą linię obrony"
W czwartek rano w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia prawa do złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej. W środę ustawę dotyczącą ograniczenia prawa do azylu podpisał prezydent Andrzej Duda.
Rząd zawiesił prawo do wnioskowania o azyl. Jest rozporządzenie
Marszałek Sejmu i kandydat na prezydenta Szymon Hołownia spotkał się w środę z mieszkańcami Białegostoku, a jednym z uczestników spotkania był Witold K., biznesmen mający powiązania z białoruską oligarchią, podejrzany o korupcję. - Nie miałem zielonego pojęcia, że ciążą na nim jakieś podejrzenia - przyznał później w rozmowie z TVN24 Hołownia. Dodał, że "ta kwestia musi zostać wyjaśniona". Mówił też, że nie dostał w tej sprawie ostrzeżenia od służb.
"Nie miałem zielonego pojęcia". Hołownia tłumaczy się z uczestnika spotkania
Francuski resort obrony poinformował o zderzeniu w powietrzu dwóch samolotów Alpha Jet z zespołu akrobacyjnego sił powietrznych. Maszyny brały udział w ćwiczeniach, odbywających się w pobliżu bazy lotniczej w Saint-Dizier w północno-wschodniej części kraju.
Samoloty akrobacyjne zderzyły się w powietrzu. Nagranie
Szymon Hołownia ustąpi z funkcji marszałka Sejmu zgodnie z umową koalicyjną - zapewnił Jacek Cichocki, szef sztabu kandydata Trzeciej Drogi na prezydenta RP, lidera Polski 2050. Od 14 listopada ma go zastąpić współprzewodniczący Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty.
Hołownia ustąpi ze stanowiska "zgodnie z umową koalicyjną"
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że 2 kwietnia nałoży 25-procentowe cła na wszystkie samochody i lekkie ciężarówki importowane z zagranicy. To dziesięciokrotna podwyżka. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała, że Unia Europejska oceni zapowiedź Donalda Trumpa. Odpowiedź na nowe amerykańskie cła zapowiedział premier Kanady Mark Carney.
Sekretarz stanu USA Marco Rubio powiedział w środę, że po rozmowach w Rijadzie Stany Zjednoczone mają zasadniczą koncepcję zawieszenia broni na Morzu Czarnym, ale nadal analizują rosyjską listę warunków. Rubio zauważył, że część żądań Kremla dotyczy sankcji Unii Europejskiej. Sekretarz stanu sugerował również, że Rosja zaprezentowała swoje żądania dopiero po zakończeniu rozmów.
"Usiądziemy, przejrzymy propozycje". Rubio o rosyjskich żądaniach
Dyrektorka Wywiadu Narodowego Tulsi Gabbard przekonywała Izbę Reprezentantów, że chociaż dodanie dziennikarza do dyskusji na Signalu o uderzeniu w Jemenie było błędem, to jednak nie zostały tam podane żadne informacje niejawne. Demokraci zarzucili jej kłamstwo, zaś administracja Trumpa bagatelizuje sytuację.
1127 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił w wywiadzie dla mediów europejskich, że wysłannik USA ds. Bliskiego Wschodu Steve Witkoff często cytuje "narrację Kremla", co - zdaniem ukraińskiego prezydenta - osłabia presję Stanów Zjednoczonych na Rosję. Oto najważniejsze wydarzenia minionej doby dotyczące wojny w Ukrainie.
Zełenski o Witkoffie: często cytuje "narrację Kremla"
- Jeżeli tylko Ministerstwo Zdrowia przyzna, że tutaj należy coś zrobić, my już jesteśmy w blokach startowych i wiemy, jaki sprzęt należy kupić, jakie ośrodki należy wspomóc, aby kobieta była diagnozowana, leczona i także później rehabilitowana. To jest niezwykle ważne - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef WOŚP Jurek Owsiak, mówiąc o walce z endometriozą. - Ciśniemy bardzo mocno panią minister zdrowia i widzimy duży postęp - dodał.
Owsiak: Ciśniemy mocno minister zdrowia. Wiemy, jaki sprzęt kupić
W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zapadł prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii. Nastolatkę zamordowała para jej znajomych. Ciało zakopali w lesie pod Konstancinem, w przygotowanym wcześniej grobie. Zdaniem sądu oskarżeni działali brutalnie. - To było zaplanowane i konsekwentnie zrealizowane - stwierdził w uzasadnieniu wyroku.
Wykopali grób i zamordowali Kornelię. W sądzie przepraszali jej rodziców
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Fundacja TVN włączyła się w pomoc dla 5-letniego Krzysia, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a - rzadką chorobą prowadzącą do zaniku mięśni. Na jego leczenie trzeba zebrać kilkanaście milionów złotych. Wszystkie zebrane środki wpłacone na konto Fundacji z dopiskiem "Dla Krzysia" zostaną przekazane na leczenie chłopca. - Mieliśmy cały czas pod górkę. A teraz spotyka nas tyle miłych rzeczy - przyznał w rozmowie z tvn24.pl pan Łukasz, ojciec chłopca.
Do starszego mężczyzny z Płońska zadzwonił oszust, podając się za pracownika banku. Namawiał go do wzięcia kredytu i przelania pieniędzy na wskazane przez niego konto. Nie udało się, bo rozmowę, dzięki sprytowi żony mężczyzny, usłyszał dyżurny płońskiej policji.
Odebrał telefon, nikt się nie odezwał, ale w tle usłyszał niepokojącą rozmowę
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl