Z kraju

Z kraju

PIT 36 składają m.in. prowadzący działalność gospodarczą, otrzymujący dochody z zagranicy. Wyjątkiem jest PIT 36L, który wypełniają prowadzący działalność gospodarczą, którzy zgłosili opodatkowanie stawką liniową 19%. Jak poprawnie wypełnić 6 arkuszy, doradza Wojciech Piotrowski, ekspert KPMG.

Agencja S&P obniża rating Grecji do poziomu "śmieciowego". O posiedzeniu RPP, a także sytuacji na rynkach po obniżeniu ratingu Grecji, w magazynie "90 MINUT" z wiceprezesem Deloitte dr Rafałem Antczakiem, rozmawiał Marcin Kowalski.

Przedstawicieli banku inwestycyjnego Goldman Sachs tłumacza się przed amerykańskim kongresem ze swoich działań w czasie kryzysu finansowego. Czy po tym przesłuchaniu świat finansów nie będzie taki sam? Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjni dla zagranicy, po tym jak wszedł do nas Goldman Sachs, teraz wchodzi Morgan Stanley. Czy to oznacza większe niebezpieczeństwo tego, że kolejny taki kryzys dotknąłby nas bardziej? Między innymi o tym w magazynie "Bilans" Katarzyna Karpa-Świderek, rozmawiała z doradcą prezesa NBP - Wojciechem Kwaśniakiem.

W ukraińskim parlamencie dziś bijatyka, przed nim demonstrujące tłumy. To Kijów dziś, czyli w dniu ratyfikowania przez ukraiński parlament podpisaną wcześniej przez prezydenta umowę z Moskwą. Przewiduje ona, że Ukraina oddaje bazę w Sewastopolu na kolejne lata Rosjanom . W zamian dostanie tańszy gaz. Flota Czarnomorska pozostanie na terytorium Ukrainy do 2042 roku, cena błękitnego paliwa spadnie o 30%. Przeciwnicy prezydenta, który tydzień temu podpisał umowę, zarzucają mu zdradę interesów narodowych. Przedłużenie umowy z Rosją stanowczo odrzucał poprzedni - prozachodni - prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Czy argumenty ekonomiczne tłumaczą podpis prezydenta Janukowycza? Czy rozdanie polityczne zwiększyło niepewność prowadzenia biznesu ? O tym w magazynie "Bilans" z dr Henrykiem Borko ze Szkoły Głównej Handlowej, rozmawiała Katarzyna Karpa-Świderek.

Rynek „private equity” w Polsce po kryzysie finansowym. Czy polskie spółki muszą się obawiać wrogich przejęć? Rozmowa z Tomaszem Krzyżowskim, partnerem Baker & McKenzie.

Portfel RDO traci 103 zł 59 gr po dzisiejszej sesji. Do portfela Rynków Dla Opornych pan Paweł poleca spółkę Sygnity. Czy jest to dobra inwestycja?

Przedstawicieli banku inwestycyjnego Goldman Sachs tłumacza się przed amerykańskim kongresem ze swoich działań w czasie kryzysu finansowego. Czy po tym przesłuchaniu świat finansów nie będzie taki sam? Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjni dla zagranicy, po tym jak wszedł do nas Goldman Sachs, teraz wchodzi Morgan Stanley. Czy to oznacza większe niebezpieczeństwo tego, że kolejny taki kryzys dotknąłby nas bardziej? Między innymi o tym w magazynie "Bilans" Katarzyna Karpa-Świderek, rozmawiała z doradcą prezesa NBP- Wojciechem Kwaśniakiem.

B3System coraz bliżej przejęcia informatycznej spółki Copi. B3System planuje połączenie z Copi na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku. Spółka nie wypłaci dywidendy. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało przeznaczyć zysk za 2009 rok na kapitał zapasowy. Czy ostatnie miesiące dają nadzieję na poprawę wyników sektora IT?, o wynikach spółki B3System po I kwartale i planach inwestycyjnych, w magazynie "Rynki Dnia" z prezesem B3system, Mirosławem Kalińskim, rozmawiał Rafał Hirsch.

Impexmetal chce kupić Zakład Łożysk Wielkogabarytowych od Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Spółka liczy na finalizację przejęcia do końca 2010 roku. Między innymi o tym, także o sytuacji na rynku metali, w magazynie "Rynki Dnia" z przewodniczącym rady nadzorczej Impexmetalu, Arkadiuszem Krężlem, rozmawiał Rafał Hirsch.

Citigroup planuje w Warszawie budowę zespołu bankowości inwestycyjnej. To kolejny po Goldman Sachs gigant, który chce się podłączyć pod duże prywatyzacje. Między innymi o tym w magazynie "Rynki Dnia" z członkiem zarządu Citi Handlowego, Michałem Mrożkiem, rozmawiał Rafał Hirsch.

Choć szacowanie strat polskiego przewoźnika po przestojach spowodowanych wybuchem wulkanu na Islandii jeszcze się nie skończyło, nie brak już deklaracji o ewentualnym rządowym wsparciu. Nie byłoby to zresztą w Unii Europejskiej odosobnione działanie dziś Komisja Europejska zgodziła się na nadzwyczajne wsparcie linii lotniczych z krajowych budżetów. O tym czy wulkaniczny pył zmienił na dobre lub na złe podniebną branże Patrycjusz Wyżga.

Już tylko kilkadziesiąt godzin pozostało tym z państwa, którzy chcą mieć część największego polskiego ubezpieczyciela na własność. Termin zapisów na akcje PZU mija w środę dokładnie o 16.00. O tym co zrobić gdy czasu niewiele, a apetyt na akcje duży i czy kolejne oferty szykowane przez Skarb Państwa mogą otrzeć łzy tym, którzy do biur maklerskich nie zdążą, Marek Klapa.

Bank da ci więcej, w zamian za mieszkanie po śmierci. Rząd pracuje nad ustawą o odwróconej hipotece, czyli przepisami, które w zamian za obietnicę przeniesienia na bank własności nieruchomości w przyszłości powiększą emeryturę o część jej wartości dziś. Problem w tym, że raz podpisanej umowy zerwać już nie można. O konsekwencjach jednego podpisu Łukasz Kijek

Dziś w portfelu mamy Bioton i Petrolinvest. Dla kogo jest taki portfel? Jaki jest horyzont inwestycyjny w tym przypadku ? O tym w magazynie "Godzina Dla Pieniędzy" porozmawialiśmy z Marcinem Bielewiczem z Copernicus Securities.

Studia MBA? Czy warto dziś w nie zainwestować? O tym czy, jak i za ile, w magazynie "Godzina Dla Pieniędzy" z dr Tomaszem Ludwickim, zastępcą dyrektora programu Warsaw-Illnois Executive MBA, rozmawiał Robert Stanilewicz.

Odwrócona hipoteka coraz bliżej Polski. Ministerstwo Finansów przyjęło założenia dla ustawy, które taki instrument miały by wprowadzić. O tym w magazynie "Godzina Dla Pieniędzy" z mecenasem Jerzym Bańką, dyrektorem biura legislacyjno-prawnego Związku Banków Polskich, rozmawiał Robert Stanilewicz

O tym czego polski klient szuka w bankach za granicą i czego zmuszony jest tam szukać? W magazynie "Godzina Dla Pieniędzy" z partnerem w Deloitte, Marcinem Zdralem, rozmawiał Robert Stanilewicz.

Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie to spokojna realizacja zysków. WIG20 zakończył dzień dość wyraźną przeceną tj. spadek o 1,61%.

Internet przestaje być nowym medium. Stał się normalnym narzędziem w przedsiębiorstwach. Skala jego wykorzystania jest b. szeroka. Jak zacząć handel wirtualny doradza prof. Robert Kozielski, firma Questus, Uniwersytet Łódzki.

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że menadżerowie nie mają prawa do podatku liniowego. Jak mówi Marek Kolibski, wspólnik w Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy zmiana przepisów szybko nie nastąpi, bo jego zdaniem w przeciwieństwie do zagranicznych, polscy menadżerowie są od dawna dyskryminowani.