Urządzenia z Androidem będą bezpieczniejsze. Google wprowadzi nowe standardy

Tech

Jak się bronić przed atakami hakerów?tvn24
wideo 2/4

"Zielona tarcza" Google Play Protect znajdzie się na opakowaniach produktów certyfikowanych przez koncern. To próba ustanowienia standardów bezpieczeństwa urządzeń wykorzystujących popularny system operacyjny.

Google wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa urządzeń z systemem Android. Jak informuje na stronie internetowej systemu operacyjnego na pakowaniach produktów wprowadzony zostanie znak "Zielonej tarczy".

Nowe wymogi

Urządzenia starające się o certyfikację będą musiały spełnić wymogi Google, takie jak: brak wirusów i oprogramowania szpiegującego w systemie, preinstalowanie pakietu Google Play Protect, niezmodyfikowanie podstawowych aplikacji Google (m.in. YouTube, Maps, Chrome i Google Search). Ma to na celu ochronę przed nieautoryzowanymi podróbkami podstawowych programów - tłumaczy koncern. Pełna lista firm oferujących certyfikowane urządzenia z systemem Android obejmuje w tej chwili 113 marek producentów, deweloperów i sprzedawców. Symbolem certyfikatu jest logo Google Play Protect: dwudzielna zielona tarcza z białym logo Google Play umieszczana na opakowaniu smartfonów i tabletów.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock