Uważny na drodze jak... żubr

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
TVN24 Białystok
Uważny na drodze, jak... żubr Monika Ciesnowska, film zamieszczony na profilu facebookowym, gm. Narewka
wideo 2/9
Monika Ciesnowska, film zamieszczony na profilu facebookowym, gm. NarewkaUważny na drodze, jak... żubr

Niektóre podlaskie dzikie zwierzęta znają się na przepisach ruchu drogowego. Żubr, zanim przeszedł w centrum Narewki przez jezdnię, upewnił się, że nic nie jedzie. Niemniej władze gminy apelują do kierowców o ostrożność.

- Na naszych ulicach żubry pojawiają się niemal każdego dnia. Kiedyś raczej nie opuszczały lasów czy pól. Teraz tak się oswoiły, że coraz mniej boją się ludzi i jak widać, naśladują ich codzienne zachowania – mówi Mariola German-Pietruczuk z działu promocji w gminie Narewka.

Uwagę zwraca ostatni ze "spacerowiczów"

Na profilu facebookowym gminy zamieszczono filmik nadesłany przez internautkę Monikę Ciesnowską, na którym widać trzy żubry przechodzące przez jezdnię w centrum Narewki. Na uwagę zwraca ostatni ze "spacerowiczów", który popatrzył w obie strony, czy przypadkiem nic nie jedzie i dopiero wtedy postanowił przejść.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Noga z gazu

- Niemniej apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności. Akurat w naszej miejscowości nie mieliśmy doniesień o tym, że jakieś auto uderzyło w żubra, ale spotkanie z tak ogromnym zwierzęciem może zakończyć się tragicznie. Kraina Żubra w tutejszej okolicy to nie wymysł ani przypadek. Bądźmy więc wszyscy czujni i noga z gazu – mówi Mariola German-Pietruczuk.

Google Maps

Autor:tm/gp

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: Monika Ciesnowsk/Facebook