Ogień w hali z wyrobami papierniczymi. "Prawie cała objęta pożarem"

TVN24 | Wrocław

Autor:
kk/pm
Źródło:
TVN24 Wrocław
Pożar hali produkcyjnej we WrocławiuTVN24 Wrocław
wideo 2/2
TVN24 WrocławPożar hali produkcyjnej we Wrocławiu

Hala produkcyjna na terenie Wrocławia stanęła w niedzielę w nocy w płomieniach. Jak podają służby, ogień zajął niemal cały budynek o powierzchni ponad dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej bierze udział ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Zobacz też zdjęcia i wideo, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 >>>

Budynek objęty pożarem znajduje się przy ulicy Stabłowickiej.

- Przed godziną 1 dyżurny stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze hali produkcyjno-magazynowej. W tej chwili na miejscu jest 26 zastępów - poinformował w niedzielę w nocy st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Jak wówczas dodawał, źródło pożaru nie zostało jeszcze zlokalizowane. - Prowadzimy działania z zewnątrz oraz wewnątrz - zaznaczył.

Pożar hali produkcyjnej we Wrocławiu
TVN24 Wrocław

26 zastępów w akcji

Do walki z ogniem zadysponowano 26 zastępów straży pożarnej.

- Hala ma powierzchnię około dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Prawie cała była objęta pożarem - wyjaśnił strażak. Dodał też, że w środku znajdowały się materiały papiernicze - gotowe wyroby oraz produkcja papieru.

Ogień zajął niemal cały budynek - wideo z drona
TVN24 Wrocław

"Zakład nie prowadził pracy na nocną zmianę"

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że nikt nie został poszkodowany. - Zakład nie prowadził pracy na nocną zmianę - zastrzegł st. kpt. Szwajnos.

Jak mówił, wstępne przyczyny pożaru nie są znane. Ich określeniem zajmie się policja.

- W tej chwili będziemy dogaszać wszystkie ogniska pożaru. Będziemy zabezpieczać teren zdarzenia - zapowiedział strażak. Zastrzegł też, że działania na miejscu zdarzenia mogą potrwać nawet do południa.

Źródło: TVN24 Wrocław

kk/pm