Rusza lodowisko przy wrocławskim stadionie. Będzie też stok?

stadionwroclaw.plLodowisko przy stadionie już gotowe

Wrocławianie mogą już szykować łyżwy. Startuje jedyne w mieście lodowisko pod gołym niebem. Ale na tym nie koniec planowanych atrakcji.

Parking przy stadionie zamienił się w lodową taflę. Ślizgawka rusza w środę.

- Jeśli pogoda dopisze, to lodowisko będzie mogło działać aż do końca marca - zapewnia Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012. - Jeżeli będzie dużo śniegu, będziemy mogli też otworzyć stok do jazdy na sankach z wielopoziomowego parkingu - dodaje.

Lali wodę przy stadionie

Budowa lodowiska trwała od połowy grudnia 2012 r. Na początku trzeba było przygotować podłoże, zasypać je piachem, a później zalać wodą.

- Przypomina to zraszanie trawy, ale tu zraszamy piasek. Stopniowo lejemy warstwę kilku milimetrów wody. Jeżeli ona przymarza, lejemy kolejną, aż utworzy się minimum 5 centymetrów lodu – wyjaśnił Daniel Nowak z firmy, która przygotowała lodowisko.

Jarmark i nocne zwiedzanie

Lodowa arena gotowa jest od ponad tygodnia, ale organizatorzy zarezerwowali sobie kilka dni na przygotowanie innych atrakcji. Jakich?

- Przewidzieliśmy zwiedzanie stadionu po zmroku. Będzie można zobaczyć arenę w mrocznym klimacie – obiecuje Adam Burak. Wokół ślizgawki stanie jarmark. Otoczony choinkami ma być pełen przysmaków i rozgrzewających napojów.

Do nocy

Łyżwiarze będą mogli z niej korzystać codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 22.00, a w weekendy od 9.00 do 22.00.

Lodowisko przy stadionie będzie najtańszym we Wrocławiu. Bilet ulgowy ma kosztować 7 zł, a normalny 8 zł. Wypożyczenie pary łyżew to koszt 5 zł.

Z lodowiska będą mogły za darmo korzystać dzieci z wrocławskich szkół.

Aby dotrzeć na ślizgawkę komunikacją miejską, powinniśmy wsiąść w tramwaj linii 10, 20 lub 31 Plus. Przed stadion dowiozą nas też autobusy 103, 403, 435. Na lodowisko można wejść przez bramę A przy al. Śląska.

Autor: Zuzanna Pezalska/ansa//mz / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: stadionwroclaw.pl

Pozostałe wiadomości