TVN24 | Wrocław

Zażądał wydania pieniędzy i pociągnął za spust

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Monitoring zarejestrował moment zdarzenia
Monitoring zarejestrował moment zdarzeniaTVN24 Wrocław/Oktawia Wosiak
wideo 2/5
TVN24 Wrocław/Oktawia WosiakMonitoring zarejestrował moment zdarzenia

W jednym ze sklepów spożywczych w Oławie (Dolnośląskie) mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający broń i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy kasjerka zamknęła kasę, pociągnął za spust i uciekł. Był to pistolet na gaz pieprzowy. Policja szuka sprawcy.

Do zdarzenia doszło we wtorek 11 stycznia. Jak opowiada właścicielka sklepu, mężczyzna wszedł do sklepu, aby zrobić niewielkie zakupy. - Po wyjściu kręcił się około pół godziny w pobliżu sklepu, obserwując, czy ktoś znajduje się w środku. W końcu wszedł do środka, kierując się od razu do kasy. Kupił tabletkę i zapłacił gotówką, po czym powiedział kasjerce, że to napad - relacjonuje Oktawia Wosiak.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Przedmiot przypominający broń

Kasjerka wydała mu resztę i zamknęła kasę. Wtedy - co widać na nagraniu z monitoringu - mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmioty przypominający broń i zażądał od kasjerki wydania mu pieniędzy.

- Mężczyzn strzelił. Na szczęście, okazało się, że nie jest to broń palna, a pistolet na gaz pieprzowy. Kasjerka odsunęła się na bok i przyciskiem wezwała ochronę. Przestępca zorientował się i uciekł ze sklepu - mówi właścicielka sklepu.

Mężczyzna w pewnym momencie wyciągnął przedmioty przypominający brońOktawia Wosiak

Sprawca poszukiwany

Mężczyźnie ostatecznie nie udało się zabrać pieniędzy. Kasjerce nie stało się nic poważnego, nie wymagała hospitalizacji. Dostała dzień wolnego, była u okulisty, miała zaczerwienione oczy. Wróciła już do pracy.

Rzeczniczka policji w Oławie Wioletta Polerowicz przekazała, że funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy i jego zatrzymanie.

- Zabezpieczono monitoring, przesłuchano świadków. Z relacji osoby napadniętej wynika, że mężczyzna jest najprawdopodobniej cudzoziemcem - mówi Polerowicz.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Oktawia Wosiak

Pozostałe wiadomości