Kilka okrążeń ronda wykonanych z piskiem opon, ryk silników i jazda z nadmierną prędkością - takie sceny mogli oglądać w weekendową noc mieszkańcy Opola. Uczestnicy wyścigów chcieli przechytrzyć policję i zakryli tablice rejestracyjne. Nie udało się.
Nagranie na którym widać zabawę grupy kierowców samochodów wykonano w nocy z soboty na niedzielę. Pod osłoną nocy zablokowali jedno z miejskich rond, gdzie urządzili drifty. O sprawie jako pierwsza napisała "Nowa Trybuna Opolska".
"Piraci znów urządzili sobie rajd ulicami Opola. Po raz ostatni - w minioną sobotę w nocy - szaleli na ul. Ozimskiej około godz. 2, potem zablokowali rondo na pl. Konstytucji 3 Maja" - informuje NTO.
- Zdziwiło mnie, że o tej porze panuje taki ruch w centrum miasta. Ulicą Ozimską przemieszczała się kolumna samochodów. (...) Nagle auta przyspieszyły i zaczęły niebezpiecznie śmigać między wysepkami. Obok jechała policja - tak jakby ich eskortowali - opowiada "NTO" pani Katarzyna, która w weekendową noc wracała do domu.
Brawa za drifty i mandaty za piracką jazdę
Z kolei autor nagrania przyznaje, że podobne sytuacje zdarzają się regularnie. Na filmie widać zbliżające się do skrzyżowania samochody, które następne blokują jeden z wjazdów na rondo. Później jeden z kierowców zaczyna z dużą prędkością jeździć w kółko i wykonywać kontrolowane poślizgi. Po kilku okrążeniach kończy przejazd i zbiera brawa od pozostałych kierowców.
Na miejsce wezwano policję. Mundurowi wystawili osiem mandatów. - To kary m.in. za nie zatrzymywanie się na znaku "stop", zasłanianie tablic rejestracyjnych i jazdę z nadmierną prędkością - mówi asp. Karol Brandys z biura prasowego opolskiej policji. I dodaje, że jednemu z kierowców zatrzymano prawo jazdy, bo w terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jechał 119 km/h. Innemu odebrano dowód rejestracyjny.
Policja: nie ma na to zgody
- Nie ma zgody mieszkańców, kierowców i policji na to, by dochodziło do takich zdarzeń. W Opolu nie ma przyzwolenia na działanie piratów drogowych - twierdzi Brandys. I zapewnia, że policjanci reagują na każde ze zgłoszeń. To jednak nie uspokaja mieszkańców, którzy uważają, że do wyścigów ulicami miasta nie dochodzi sporadycznie, ale bardzo często.
Mandaty za piracką jazdę
Nocne wyścigi ulicami Opola:
Mapy dostarcza Targeo.pl
Autor: tam / Źródło: nto.pl, TVN24 Wrocław
Źródło zdjęcia głównego: arch. prywatne | internauta