Ksiądz skazany za pedofilię po trzech miesiącach od wyroku trafił do więzienia

Ksiądz pedofil jest zatrzymany i trafi do więzienia
Ksiądz pedofil jest zatrzymany i trafi do więzienia
M.Skrobotowicz | TVN 24 Wrocław
M.Skrobotowicz | TVN 24 WrocławDuchowny został skazany za pedofilię. Usłyszał też zarzuty za stalking

Paweł K., ksiądz, który w czerwcu został prawomocnym wyrokiem skazany na siedem lat więzienia za pedofilię został w poniedziałek zatrzymany i doprowadzony do więzienia. Wcześniej nie było to możliwe, bo do sądu okręgowego nie wróciły akta sprawy. Na wolności ksiądz nękał swoje ofiary, usłyszał za to kolejne zarzuty.

Dokumentacja w ubiegłym tygodniu trafiła do Sądu Okręgowego we Wrocławiu, a ten wydał nakaz, by świdniccy policjanci zatrzymali księdza i umieścili w więzieniu. Przebywał on u swojej matki w Świdnicy.

- Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który skazany jest na karę siedmiu lat pozbawienia wolności – informuje kom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

Marek Poteralski, rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu potwierdza, że ksiądz został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. - Rozpoczął odbywanie kary - zaznacza sędzia.

Zapraszał chłopców do hotelu

Duchowny wpadł pod koniec grudnia 2012 roku. Jak informowały lokalne media, policja zatrzymała go po sygnale od obsługi jednego z hoteli we Wrocławiu. Niepokój pracowników recepcji miał zwrócić mężczyzna w średnim wieku, który co jakiś czas pojawiał się w hotelu w towarzystwie młodych chłopców. Według ustaleń śledztwa zapraszał do hotelu dwóch nieletnich i wykorzystywał ich seksualnie. W zamian miał kupować im prezenty.

Na początku 2015 roku został skazany za pedofilię. Odwołał się jednak od wyroku. Nic to nie dało, bo sąd apelacyjny w czerwcu utrzymał zasądzony wobec niego wyrok siedmiu lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Zarzut za stalking

Do więzienia jednak nie trafił, bo sąd okręgowy czekał na dokumenty. Skazany ksiądz, będąc na wolności, nękał swoje ofiary. - Usłyszał zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonego przez wysyłanie SMS-ów o dziwnej treści. Na koszt swojej ofiary zamawiał też w internecie różne przedmioty, m.in. niemal 2 tys. nawilżających maseczek do twarzy – informuje Małgorzata Klaus z prokuratury okręgowej we Wrocławiu.

Ten proces dopiero ma się rozpocząć.

Skazany za pedofilię nie trafił do więzienia
Skazany za pedofilię nie trafił do więzienia tvn24

Ksiądz pedofil został zatrzymany w Świdnicy:

Mapa Targeo

Autor: sfo

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości