Cztery pojazdy, w tym autobus Polskiego Busa i ciężarówka, spłonęły w karambolu na odcinku A4 w pobliżu węzła Brzeg (woj.opolskie). Zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne. Droga w kierunku Katowic była jest zablokowana. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt24.
Około 10.50 na 202. kilometrze trasy doszło do zderzenia osobowego matiza z samochodem ciężarowym iveco.
- Stało się to na zwężeniu drogi, gdzie prowadzone są remonty. W wyniku tego zdarzenia na autostradzie utworzyły się zatory i doszło do drugiego wypadku. Na stojący w korkach samochód osobowy w pewnym momencie najechała ciężarówka, a osobówka uderzyła w autobus. Wszystkie trzy pojazdy spaliły się. Spłonął też samochód, który stał na sąsiednim pasie – mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk, rzeczniczka opolskiej policji.
Ciężarówka miała przewozić materiały łatwopalne. W sumie w obu wypadkach brało udział aż 9 pojazdów, cztery spłonęły.
Dwie osoby nie żyją
- W dwóch wypadkach, które wydarzyły się w odległości trzech kilometrów łącznie poszkodowanych było sześć osób, z czego dwie nie żyją. W pierwszym wypadku ranny został kierowca samochodu osobowego. Był to około 80-letni mężczyzna, który trafił do szpitala i tam zmarł. W drugim zdarzeniu ranne zostały cztery osoby. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, który został zakleszczony między ciężarówką a busem - mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk, rzeczniczka opolskiej policji.
W wyniku karambolu ucierpiały jeszcze cztery osoby. Najciężej ranną kobietę przewieziono karetką do szpitala w Opolu. Jedna osoba jest w szpitalu w Oławie, a dwie najlżej ranne w Brzegu.
Karambol na A4. Dwie osoby zginęły, cztery są ranne
Karambol na A4. Dwie osoby zginęły, cztery są ranne
Pasażerowie zdążyli opuścić autobus
Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku Polski Bus wszystkim pasażerom i załodze udało się bezpiecznie opuścić autobus przed pożarem. Autobus jechał z Krakowa do Wrocławia.
Polski Bus opublikował oświadczenie w sprawie wypadku, napisano w nim m.in.
"Autokarem PolskiBus.com podróżowało 17 osób. W wyniku tego zdarzenia nikt z pasażerów ani personelu PolskiBus.com nie odniósł żadnych obrażeń. Nasz kierowca wyprowadził wszystkich pasażerów w bezpieczne miejsce, a następnie wziął udział w akcji wydobywania kierowcy samochodu ciężarowego, który w nas wjechał. Na miejsce został już wysłany autokar zastępczy, który zabierze pasażerów w dalszą podróż po zakończeniu wszelkich formalności wymaganych przez służby obecne na miejscu m.in. policję".
Karambol i kłęby dymu na A4
Karambol na autostradzie A4
Kłęby dymu na A4. Zderzyły się trzy pojazdy
Karambol na A4 na wysokości Brzegu (woj. opolskie):
Mapy dostarcza Targeo.pl
Autor: sfo / Źródło: TVN 24
Źródło zdjęcia głównego: olawa24.pl | olawa24.pl