"Materiały niebezpieczne" na osiedlu w Bolesławcu. Ewakuowani mieszkańcy

Policja i patrol saperski na miejscu
Ewakuacja na osiedlu w Bolesławcu
Źródło: TVN24 Wrocław

Na terenie jednej z posesji w Bolesławcu na Dolnym Śląsku policja ujawniła niebezpieczne materiały pirotechniczne. Ewakuowani zostali mieszkańcy pobliskich domów.

- Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania na terenie powiatu bolesławieckiego. W trakcie tych czynności ujawnili w jednym z miejsc materiały niebezpieczne, pirotechniczne. W związku z koniecznością ich zabezpieczenia zarządzono ewakuację okolicznych gospodarstw domowych - mówi Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego dolnośląskiej policji.

Ewakuacja

Już we wtorek policjanci pojawili się na osiedlu Przylesie w Bolesławcu. Chodzili od drzwi do drzwi i informowali o planowanej ewakuacji. Ta rozpoczęła się w środę rano i objęła siedem budynków jednorodzinnych.

- Większość osób, mając na uwadze to, co się dzieje, opuściła we własnym zakresie swoje domy - przyznaje Rynkiewicz.

Na miejscu był reporter TVN24. Przy ulicy Modrzewiowej widać było kilka zaparkowanych radiowozów i patrol saperski.

- Nie ma zagrożenia - uspokaja rzecznik policji. - Policjanci kontynuują działania, mające na celu zabezpieczenie wszystkich ujawnionych na miejscu materiałów - dodaje.

Czytaj także: