Źródło wideo: tvn24
Źródło zdj. gł.: TVN24 Wrocław | Piotr Kucharski
1200 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych przez kilkanaście godzin walczyło z podtopieniami na Dolnym Śląsku. Do pomocy mieszkańcom wysłano 270 pojazdów.
W Gryfowie Śląskim bronili przed wylaniem miejskiego stawu. Najwięcej pracy mieli w Olszynie i w Wojcieszowie, gdzie pomagali przy ewakucji mieszkańców zalanych budynków.
Zgłoszenia spływają
Po ciężkiej nocy przed strażakami pracowity dzień. Za sobą mają ok. 500 interwencji, a nowe zgłoszenia cały czas spływają. Najwięcej dotyczy pompowań wody z zalanych budynków.
Woda na ulicach Olszyny
Źródło zdjęcia: Halina Białoń | Kontakt 24
Źródło zdjęcia: Halina Białoń | Kontakt 24
Źródło zdjęcia: Halina Białoń | Kontakt 24
Źródło zdjęcia: Halina Białoń | Kontakt 24
Źródło zdjęcia: Halina Białoń | Kontakt 24
Woda na ulicach Olszyny
Autor: ansa / Źródło: TVN24 Wrocław