Kaczyński: pokazaliśmy, że można

[object Object]
Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Trzciancetvn24
wideo 2/6

- Nasi poprzednicy u władzy, a dzisiaj przeciwnicy z opozycji, bardzo często powtarzali, że wszystko jest niemożliwe; że wszystko, co jest dla społeczeństwa, jest niewykonalne - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Myśmy tę logikę odrzucili i podjęliśmy się różnych zobowiązań - dodał.

Prezes PiS przemawiał w niedzielę na spotkaniu z wyborcami w Trzciance (woj. wielkopolskie).

"Pokazaliśmy, że można"

- Odrzuciliśmy logikę niemożności, podjęliśmy się różnych zobowiązań i pokazaliśmy, że można – mówił Kaczyński.

Jak przekonywał, efektem takiego podejścia jest "pełen budżet i zrealizowane wielkie kontrakty społeczne, wielkie kontrakty zbrojeniowe".

- Krótko mówiąc, pokazaliśmy że można – podkreślił.

Kaczyński dodał, że "spór w Polsce toczy się wokół kwestii mocy i niemocy; możliwości działania i opowiadania, że wszystko jest niemożliwe".

- Ale jeżeli się temu bliżej przyjrzeć, to jest spór między tymi, którzy mówią, że ważni są tylko ci na samej górze, ci najbogatsi, najpotężniejsi, i tymi, którzy mówią: ważni są wszyscy Polacy - powiedział.

Prezes PiS mówił, że nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji na spotkaniu.

- Chcemy wielkiej rozmowy z Polakami, chcemy przekazać pokrótce, co już zostało zrobione i co ma być zrobione w najbliższym czasie - podkreślił.

W ciągu najbliższych miesięcy władze PiS i przedstawiciele rządu mają mieć około 700 spotkań z Polakami.

Prezes podsumowuje dotychczasowe rządy PiS

Polityka prorodzinna

Kaczyński mówił w Trzciance o wprowadzonych przez rząd PiS zmianach. W pierwszej kolejności wymienił te, które dotyczą polityki rodzinnej.

- Dzieci jest w Polsce za mało i chcielibyśmy, żeby było ich znacznie więcej - mówił. - Po pierwsze 500 plus. Po drugie, decyzja rodziców, czy sześciolatki czy siedmiolatki mają iść do szkół. Zdecydowana większość rodziców podjęła decyzję, że siedmiolatki. Posyłanie sześciolatków do szkoły było rodzicom narzucone, było wbrew woli rodziców - ocenił.

Odniósł się też do "sprawy moralnej" i "skandalu", którym jest "zabieranie dzieci biednym rodzinom, dlatego, że jest bieda". - Myśmy tego zakazali, bo w takiej sytuacji państwo powinno rodzinie pomóc, a nie zabierać dzieci - przekonywał Kaczyński.

Pracownicy

Prezes PiS mówił też o zmianach, które dotyczą pracowników. - Mamy teraz podniesienie płacy minimalnej, mamy niskie bezrobocie (…). Podwyższyliśmy też, na razie tylko dla tych najbiedniejszych, ale to jest kroczące i będzie w końcu także dla tych lepiej zarabiających, sumę wolną od podatku do 8 tysięcy złotych. To też jest istotne dla pracowników - podkreślił Kaczyński.

Jako "istotne", określił wprowadzenie wolnych od handlu niedziel. - To służy nie tylko pracownikom, ale też rodzinom, które inaczej wykorzystują niedzielę, i małym biznesom, które osiągają duże obroty - tłumaczył lider PiS. - To jest pakiet, o którym można powiedzieć, że łącznie prowadzi do tego, żeby ludziom, którzy pracują, działo się coraz lepiej. Przede wszystkim na nich się opiera społeczeństwo, oni tworzą dochód narodowy, dzięki nim funkcjonują rodziny, funkcjonuje całe nasze życie społeczne - mówił.

Seniorzy

Prezes PiS mówił też o ludziach starszych.

Stwierdził, że jego stanowisko w sprawie wieku emerytalnego było jasne "już wtedy, kiedy był on podwyższany przez PO".

- Wtedy powiedziałem "przywrócimy 60 i 65 lat". Przywróciliśmy - mówił.

Minimalna emerytura jest "bardzo skromna, ale jednak wyższa niż wcześniej". Jest też "75 plus". - To dla ludzi w zaawansowanym wieku jest bardzo ważne. Wtedy wydaje się na leki dużo i jeżeli one są za darmo, to poziom życia i możliwość obrony tego życia, leczenia się, bardzo wzrasta - tłumaczył lider PiS.

Dwie "wielkie reformy"

Kaczyński mówił też o dwóch "wielkich reformach" rządu PiS.

Pierwsza dotyczy służby zdrowia i "musi być nadal traktowana jako niezałatwiona".

- Niemniej jednak, wprowadzono sieć szpitali, trochę uporządkowano wypływ pieniędzy. Zwiększono o kilkanaście miliardów wydatki (na służbę zdrowia - red.), a w przyszłym roku te wydatki po raz pierwszy przekroczą 100 miliardów złotych - wyliczał. Drugą z "wielkich reform" są - według prezesa PiS - zmiany w szkolnictwie.

- Przeprowadziliśmy reformę i miały się dziać straszne rzeczy, czy coś takiego się dzieje? - pytał.

- Nic strasznego się nie dzieje, wszystko działa - zapewniał Kaczyński.

"Ta różnica między nami, a krajami bogatszymi się zmniejsza"
"Ta różnica między nami, a krajami bogatszymi się zmniejsza"tvn24

Gospodarka

Prezes mówił też o uszczelnieniu wpływów z podatku VAT, zniwelowaniu zadłużenia państwa, obniżce podatków i wprowadzeniu ułatwień dla biznesu, a także reindustrializacji Polski, która przyczyniła się - według niego - do powstania łącznie "przeszło 200 tysięcy" miejsc pracy. - Mamy tego efekt: dobry wzrost gospodarczy, który powoduje, że różnica między nami a krajami od nas dużo bogatszymi się zmniejsza - dodał lider PiS. Zwrócił uwagę w szczególności na relatywny wzrost zamożności Polski względem Niemiec.

- Idziemy w gospodarce we właściwym kierunku, a tych posunięć będzie jeszcze więcej - zapewniał.

Sądownictwo

Kaczyński mówił też o zmianach w sądownictwie.

- Ta trudna reforma, której się przeciwstawiano ze wszystkich stron, wśród różnych trudności, czasem nieprzyjemnych niespodzianek, jest w tej chwili wprowadzana w życie. (...) Sądy zaczną działać w Polsce lepiej, ja państwa o tym zapewniam, i skończy się ta uprzywilejowana kasta - mówił prezes PiS. Zwrócił też uwagę na działania Prawa i Sprawiedliwości związane z modernizacją policji i służb mundurowych oraz powołanie komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji.

- To bezczelne złodziejstwo, które zresztą działo się w wielu innych polskich miastach, jest w tej chwili ukracane. I będzie ukrócone, proszę państwa, w całej Polsce - przekonywał Kaczyński.

Kaczyński o reformie sądownictwa
Kaczyński o reformie sądownictwatvn24

Bezpieczeństwo

- Mamy rozbudowę sił zbrojnych, powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej, wielkie kontrakty zbrojeniowe, wprowadzenie do Polski wojsk amerykańskich. Mamy tutaj wiele nowego - wyliczał Kaczyński.

Pochwalił też bezpieczeństwo energetyczne Polski.

- Uruchomiliśmy gazoport koło Świnoujścia. Zaawansowane są prace nad rurociągiem, który będzie gaz norweski do Polski przekazywał. Poziom bezpieczeństwa energetycznego wzrósł. To jest ogromnie istotna sprawa - wskazał.

Rolnictwo

Prezes PiS wspomniał także o rolnictwie.

- Minął ten okres wynegocjowany w trakcie negocjacji o wejście do Unii Europejskiej, kiedy polskiej ziemi nie można było sprzedawać. My wprowadziliśmy nowe metody. W tej chwili polska ziemia ma być w polskich rękach - podkreślił.

I stwierdził, że do ubezpieczeń upraw i hodowli dopłacono około miliarda złotych rocznie.

Zwrócił też uwagę na "wielką reformę nauki" nad którą trwają prace w Sejmie i na projekt "Mieszkanie plus".

Zapowiedzi zmian i obietnice

Lepsze drogi, niższe podatki

Kaczyński przypomniał zapowiedziane na sobotniej konwencji PiS zmiany. Zdaniem prezesa PiS, bardzo ważną kwestią społeczną jest wsparcie rodziców w zakupie materiałów szkolnych dla dzieci.

- 300 złotych już od końca sierpnia dla każdego ucznia, to bardzo istotna kwestia. Tak, żeby rodzice, którzy często mają kłopoty z zakupem podręczników, mogli czuć się bezpieczni - podkreślał Kaczyński. Polityk mówił, że rząd zamierza obniżyć podatek CIT - z 15 procent do 9 procent dla małych przedsiębiorstw.

Zapowiedział też obniżkę składki na ZUS, którą określił "przekleństwem małych przedsiębiorców".

- Teraz jeśli przychody przedsiębiorcy będą małe, to suma składki ZUS będzie niewielka. Będzie można znacznie łatwiej prowadzić działalność gospodarczą - przekonywał. Lider PiS wskazał też na plany modernizacji dróg lokalnych.

- Wielki program drogowy. Co najmniej 5 miliardów złotych na drogi w gminach i powiatach, ale może się ta suma zwiększyć. Pracujemy nad tym, żeby było to 7,5 miliarda złotych. To pozwoli wyremontować i wybudować około 10 tysięcy kilometrów dróg - dodał.

Kaczyński o zapowiedzianych przez premiera planach reform
Kaczyński o zapowiedzianych przez premiera planach reformtvn24

Przywileje dla matek

Kaczyński mówił też o programie "Mama plus".

- Panie, które urodziły czwórkę dzieci i nie pracowały, będą miały emeryturę. Natomiast małżeństwa, które zdecydują się szybko na kolejne dziecko, będą miały różnego rodzaju przywileje, pierwszeństwa i wsparcie - wyliczał. Ocenił, że będzie to zachęta, "aby było więcej dzieci". Prezes PiS zapowiedział też, że w ramach programu "Mama plus", matki z dziećmi będą mogły bezpłatnie jeździć komunikacją miejską, a matki uczęszczające na studia będą miały szereg przywilejów.

Jarosław Kaczyński o programie "Mama plus"
Jarosław Kaczyński o programie "Mama plus"tvn24

"Musimy umacniać polską kulturę"

Zapowiedział też wprowadzenie bonu o wartości 500 złotych na kulturę i sport dla uczących się osób w wieku 16-25 lat.

- Żeby mieli za co pójść do teatru, do kina, czy na zawody sportowe. Często tych pieniędzy ludziom z uboższych rodzin brakuje. My chcemy wzmacniać udział w szeroko rozumianym życiu kulturowym w szczególności młodych ludzi - zaznaczył Kaczyński.

- Jest jeszcze program wsparcia dla zespołów ludowych. To nie tylko dlatego, że nasza była pani premier, dzisiaj wicepremier (Beata Szydło - red.), ciągle przez nas szanowana i kochana, sama jest etnografem. To naprawdę jest ważne, bo musimy to, co jest polską kulturą wspierać. Musimy umacniać polską kulturę - mówił.

Kaczyński dodał, że Polacy "muszą mieć poczucie udziału w kulturze, lojalności wobec państwa".

- My to ogromnie cenimy, chcemy żeby Polska trwała. Uważamy, że warto być Polakiem - podkreślił lider PiS.

Mówił też o rozbudowie programu dostępu. - 20 kilka miliardów złotych na to, żeby człowiek starszy czy niepełnosprawny mógł normalnie uczestniczyć w życiu społecznym. Żeby wszystko było dostępne dla ludzi, którzy z różnych powodów nie są w pełni sił - tłumaczył.

Całe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego:

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Trzciance
Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Trzciancetvn24

Autor: ads//kg / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Sytuacja na Ukrainie pogorszyła się dramatycznie - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Katarzyna Pisarska ze Szkoły Głównej Handlowej. Dodała, że obecnie po stronie ukraińskiej nie ma możliwości dogadania się z Rosją, bo agresorom "chodzi o zniszczenie narodu ukraińskiego". - Oni mają poczucie, że walczą o przetrwanie narodu. I z tym bardzo trudno jest o jakikolwiek kompromis - podkreśliła.

Profesor Pisarska: Ukraińcy walczą o przetrwanie narodu, z tym trudno o kompromis

Profesor Pisarska: Ukraińcy walczą o przetrwanie narodu, z tym trudno o kompromis

Źródło:
TVN24

Korea Północna dostarcza Rosji systemy artyleryjskie dalekiego zasięgu - napisał w sobotę brytyjski dziennik "Financial Times", powołując się na dane wywiadu wojskowego w Kijowie. Przekazał, że uzbrojenie jest wysyłane do obwodu kurskiego w Rosji, gdzie trwają walki wojsk rosyjskich, wspieranych przez oddziały północnokoreańskie.

Jedzie ciężka artyleria. Prosto z Pjongjangu

Jedzie ciężka artyleria. Prosto z Pjongjangu

Źródło:
PAP, Militarnyj, UNIAN

Państwowa komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich do lat 15 zareagowała na reportaż "Superwizjera" dotyczący instruktora jeździectwa Marcina P., który został skazany za molestowanie nastolatek, ale nadal organizuje obozy dla dzieci i jeździ na zawody. Komisja - jak przekazano - zawiadomiła w tej sprawie między innymi Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz organy samorządowe.

Komisja do spraw przeciwdziałania pedofilii interweniuje po reportażu "Superwizjera"

Komisja do spraw przeciwdziałania pedofilii interweniuje po reportażu "Superwizjera"

Źródło:
TVN24

Na uniwersytecie w mieście Yixing w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin doszło do ataku nożownika. Chińska policja poinformowała, że osiem osób nie żyje, a 17 zostało rannych. Powodem ataku miało być niezdanie przez niego egzaminów na uczelni i niezadowolenie z wynagrodzenia za staż.

Nożownik zabił osiem osób na uniwersytecie. Wiele jest rannych

Nożownik zabił osiem osób na uniwersytecie. Wiele jest rannych

Źródło:
PAP

Radosław Sikorski na spotkaniu w Rokietnicy odniósł się do swojej rywalizacji z Rafałem Trzaskowskim w prawyborach w Koalicji Obywatelskiej. Mówił, że "to nie jest dogrywka" wyborów 2020 roku. - To jest nowe rozdanie w innych czasach na inne tematy - stwierdził. Jednocześnie zapewnił, że jeżeli to prezydent Warszawy wygra prawybory i zostanie kandydatem na prezydenta, to będzie pracował na jego sukces.

Sikorski: jedno państwu z góry ślubuję

Sikorski: jedno państwu z góry ślubuję

Źródło:
TVN24

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który ubiega się o bycie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta kraju, na spotkaniu z mieszkańcami Krakowa mówił, że "dzisiaj jest szansa na sprawiedliwe wybory". Dodał, że fundamentalną sprawą w tych wyborach będzie kwestia bezpieczeństwa. W czasie spotkania doszło do incydentu, rozłożono baner z napisem "CPK w Polsce, nie w Berlinie". Trzaskowski zareagował.

Incydent z banerem na spotkaniu Trzaskowskiego. "Weszli, pokrzyczeli i uciekli"

Incydent z banerem na spotkaniu Trzaskowskiego. "Weszli, pokrzyczeli i uciekli"

Źródło:
TVN24, PAP

Były rektor dawnego Collegium Humanum (dzisiaj Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia) Paweł C. opuścił areszt tymczasowy w Katowicach i wrócił do domu w Warszawie. C. jest podejrzany w wielowątkowej aferze dotyczącej między innymi wydawania dyplomów za pieniądze.

Były rektor Collegium Humanum opuścił areszt

Były rektor Collegium Humanum opuścił areszt

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Żołnierze ukraińskiej Gwardii Narodowej zniszczyli rosyjski system rakiet przeciwlotniczych Buk-M1 - poinformował w sobotę minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko. Dodał, że wartość takiego sprzętu sięga 10 milionów dolarów.

Kosztowne znalezisko w lesie i "precyzyjne uderzenie" Ukraińców

Kosztowne znalezisko w lesie i "precyzyjne uderzenie" Ukraińców

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jeśli mają państwo akurat wolny milion dolarów, może półtora miliona, to do wzięcia jest instalacja artystyczna, która w chwili debiutu - pięć lat temu - wywołała w środowisku burzę. I ta burza towarzyszy też nadchodzącej aukcji. Jak wygląda banan w cenie luksusowego domu?

Banan przyklejony srebrną taśmą do kupienia na aukcji. Tak jak kiedyś, tak i teraz wzbudza wiele kontrowersji

Banan przyklejony srebrną taśmą do kupienia na aukcji. Tak jak kiedyś, tak i teraz wzbudza wiele kontrowersji

Źródło:
Fakty TVN

Mieszkańcy Trydentu we Włoszech ptotestują przeciwko zapowiedzi ścięcia liczącej około 200 lat jodły, która ma stanąć na placu Świętego Piotra w Watykanie jako dar dla papieża Franciszka. W nocy z piątku na sobotę w lesie w Valle di Ledro czuwali przy drzewie. Petycję do papieża o uratowanie jodły podpisało jak dotąd 50 tysięcy osób.

Pierwszy taki protest w związku z papieską choinką

Pierwszy taki protest w związku z papieską choinką

Źródło:
PAP

Rada Miasta zgodziła się na zbycie terenu położonego przy promenadzie w Ustce. Oznacza to, że grunt, którego wartość rzeczoznawca wycenił na 114 tysięcy złotych, będzie mógł kupić przedsiębiorca, który dzierżawi nieruchomość od 1993 roku. Kontrowersje wśród części mieszkańców wzbudza fakt, że odbędzie się to bez przetargu i konkurencji. Na dodatek w głosowaniu brał udział zięć przedsiębiorcy. Był "za" sprzedażą. Uchwała przeszła jednym głosem.

Teren przy plaży za 114 tysięcy. Uchwała przeszła dzięki głosowi zięcia

Teren przy plaży za 114 tysięcy. Uchwała przeszła dzięki głosowi zięcia

Źródło:
TVN24

Rosyjski statek szpiegowski został eskortowany na Morzu Irlandzkim z dala od obszaru, gdzie znajdują się podmorskie rurociągi, a także kable energetyczne i internetowe - podał brytyjski dziennik "Guardian".

Na wodzie rosyjska jednostka, na dnie ważne kable. Ruch Irlandczyków

Na wodzie rosyjska jednostka, na dnie ważne kable. Ruch Irlandczyków

Źródło:
The Guardian

Rafał Trzaskowski w Krakowie, Radosław Sikorski w Rokietnicy w Wielkopolsce. 16 listopada kandydaci w prezydenckich prawyborach w Koalicji Obywatelskiej byli na spotkaniach z potencjalnymi wyborcami. Już teraz każdy internauta może zagłosować w sondzie prawyborczej, później swoje głosy będą oddawać członkowie KO w oficjalnych prawyborach. Kto będzie koalicyjnym kandydatem na prezydenta - tego dowiemy się 23 listopada. Wkrótce swojego kandydata ma też przedstawić Prawo i Sprawiedliwość. Znani są już dwaj inni uczestnicy tego wyścigu - Szymon Hołownia i Sławomir Mentzen.

Radosław Sikorski prezydentem na czas wojny? Barbara Nowacka: Trzaskowski jest prezydentem na każdy czas

Radosław Sikorski prezydentem na czas wojny? Barbara Nowacka: Trzaskowski jest prezydentem na każdy czas

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Tolkien, Hamlet i queerowa ikona. "Jestem szczęśliwy, że w mojej karierze pojawił się Gandalf"

Tolkien, Hamlet i queerowa ikona. "Jestem szczęśliwy, że w mojej karierze pojawił się Gandalf"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jadąc do pracy, Reporter24 ze śląskiej Żernicy miał okazję podziwiać zwierzę, które niewielu z nas spotyka na swojej drodze. Pan Patryk trafił na białego daniela, który biegł wzdłuż jezdni.

"Początkowo myślałem, że to koń albo duży pies". Niezwykłe spotkanie Reportera24

"Początkowo myślałem, że to koń albo duży pies". Niezwykłe spotkanie Reportera24

Źródło:
Kontkt24

- Definitywnie kończy się okres pogody z mżawkami, zamgleniami i słabym wiatrem. W najbliższych dniach diametralnie zmieni się cyrkulacja - na typowo zachodnią, więc przed nami ochłodzenie i dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne - mówi synoptyk tvnmeteo.pl Tomasz Wakszyński.

"Efekt morza", nietypowe burze, wichury, niż genueński. Czeka nas trudny czas

"Efekt morza", nietypowe burze, wichury, niż genueński. Czeka nas trudny czas

Źródło:
tvnmeteo.pl

Mieli tu być dwa tygodnie, właśnie leci trzeci miesiąc. Mieszkańcy trzech kamienic w sercu Łodzi starają się oswoić myśl, że do domów być może nie wrócą nawet na święta Bożego Narodzenia. 25 metrów pod ich domami znajduje się maszyna drążąca tunel kolejowy. Jej praca stanowi zagrożenie, że budynki runą - tak, jak na początku września runęła oficyna przy 1 Maja 23. - Nikt z nas nie wie, kiedy to się skończy. Dawno już brakło nam cierpliwości - zaznaczają. 

Polski "Terminal". Trzy miesiące temu utknęli w hotelu

Polski "Terminal". Trzy miesiące temu utknęli w hotelu

Źródło:
tvn24.pl

To jest duży problem, bo nawet jak machnę ręką i zapłacę ten rachunek, to nic to nie da. Będę co chwilę taki dostawać. Jak nie sześć, to dziesięć albo i sto tysięcy złotych - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Karolina, właścicielka mieszkania w Warszawie. Wcześniej dopłaty za wodę sięgały stu złotych, teraz dostała fakturę na kwotę sześćdziesiąt razy wyższą.

Sześćdziesiąt razy więcej za wodę. "Jak to jest możliwe?"

Sześćdziesiąt razy więcej za wodę. "Jak to jest możliwe?"

Źródło:
tvn24.pl

W wieku 101 lat zmarł Olav Thon, potentat nieruchomości i turystyki w Norwegii. Był właścicielem kilkudziesięciu centrów handlowych i hoteli w północnej Europie. Jego majątek wyceniano na 25 miliardów koron (około 9,3 miliarda złotych).

Olav Thon nie żyje. Miał 101 lat

Olav Thon nie żyje. Miał 101 lat

Źródło:
PAP

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że ewentualne rozmowy z Rosją są możliwe "pod warunkiem, że Ukraina nie będzie osamotniona i będzie silna". - Powinniśmy zrobić wszystko, żeby w przyszłym roku wojna skończyła się na drodze dyplomatycznej - dodał Zełenski w rozmowie z nadawcą publicznym Suspilne.

"Jak można negocjować z zabójcą?". Zełenski: żeby rozmawiać, nie możemy zostać sam na sam z Rosją

"Jak można negocjować z zabójcą?". Zełenski: żeby rozmawiać, nie możemy zostać sam na sam z Rosją

Źródło:
PAP, Suspilne

Rząd Rosji postanowił tymczasowo ograniczyć eksport wzbogaconego uranu do Stanów Zjednoczonych - przekazała w piątek agencja Reutera. Jak dodano, decyzja została podjęta na polecenie prezydenta w odpowiedzi na zakaz importu uranu ogłoszony wcześniej przez USA.

"Decyzja na polecenie prezydenta". Rosja reaguje na amerykański zakaz

"Decyzja na polecenie prezydenta". Rosja reaguje na amerykański zakaz

Źródło:
PAP

Dzieci i młodzież potrafią wydać spore pieniądze na zakup wirtualnych skrzynek z nagrodami. Eksperci ostrzegają, że w ten sposób młodzi ludzie są wciągani w uzależnienie od hazardu. Działalność firm, które na tym zarabiają, umożliwiają luki prawne i przestarzałe przepisy. - Świat technologiczny bardzo przyspieszył, regulacje nie nadążają - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl prawniczka dr Justyna Grusza-Głębicka.

"Świat technologiczny bardzo przyspieszył, regulacje nie nadążają"

"Świat technologiczny bardzo przyspieszył, regulacje nie nadążają"

Źródło:
tvn24.pl

Dane pokazują, że w Polsce brakuje około 500 onkologów. Studenci kierunków medycznych niechętnie wybierają tę specjalizację. Studenckie Onko-Forum chce to zmienić. - Stawiamy sobie za cel przedstawienie onkologii jako dziedziny oferującej nam nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego oraz realnego wpływu na zdrowie pacjentów - mówi Paulina Kalman, prezeska SOF, studentka 6. roku kierunku lekarskiego w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Brakuje onkologów, chcą to zmienić. "Onkologia to jest przyszłość"

Brakuje onkologów, chcą to zmienić. "Onkologia to jest przyszłość"

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o opodatkowaniu wyrównawczym - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Nowy podatek ma objąć kilka tysięcy firm.

Nowy podatek od stycznia

Nowy podatek od stycznia

Źródło:
PAP

"Przez 23 lata miałem zaszczyt reprezentować Was w parlamencie" - napisał w sobotę w mediach społecznościowych Bogdan Klich. Poinformował swoich zwolenników, że w związku z powołaniem na ministra pełnomocnego-chargé d’affaires Ambasady RP w USA złożył mandat senatora.

Klich złożył mandat senatora. W związku z nowym powołaniem

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych prawyborczą ankietę dla internautów, pisząc, że "w poniedziałek wyniki wielkiego sondażu, w piątek prawybory, a w sobotę ogłoszenie wyników". W przyszłym tygodniu w Koalicji Obywatelskiej zapadnie decyzja, kto będzie kandydatem klubu na prezydenta - Radosław Sikorski czy Rafał Trzaskowski.

Przyszły tydzień w KO pod znakiem prawyborów. Premier sonduje wśród internautów

Przyszły tydzień w KO pod znakiem prawyborów. Premier sonduje wśród internautów

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jezioro Klimkowskie w Małopolsce wysycha. Zwykle wody w tym zbiorniku jest około ośmiokrotnie więcej niż obecnie. Zazwyczaj da się tam pływać łodziami, teraz jednak można urządzić sobie spacer po wysuszonym dnie.

Zamiast tafli wody wysuszone dno. Polskie jezioro dobija susza

Zamiast tafli wody wysuszone dno. Polskie jezioro dobija susza

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Pomaga na co dzień, a tuż przed świętami zaprasza, by się do tego pomagania przyłączyć. Fundacja TVN i program "Uwaga!" TVN organizują akcję charytatywną. W kolejnych tygodniach będzie szansa na poznanie podopiecznych i ich potrzeb.

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda na jutro, czyli na niedzielę 17.11. W nocy w wielu miejscach kraju wystąpią opady deszczu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. Za dnia spodziewamy się kolejnych opadów. Uwaga: mocno powieje.

Pogoda na jutro - niedziela 17.11. Silny wiatr, opady, a miejscami nawet burze

Pogoda na jutro - niedziela 17.11. Silny wiatr, opady, a miejscami nawet burze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Miliony ton dobrego jedzenia trafia każdego roku na polskie śmietniki. Rząd pracuje nad ustawą, która nakłada nowe obowiązki na sklepy i zaostrza kary za wyrzucanie żywności. Przedstawiciele organizacji pozarządowych chcieliby, by ustawa szła jeszcze dalej, a przedstawiciele branży protestują.

Sklepy wyrzucają na śmietnik miliony ton dobrej żywności. Resort rolnictwa zapowiada zaostrzenie prawa

Sklepy wyrzucają na śmietnik miliony ton dobrej żywności. Resort rolnictwa zapowiada zaostrzenie prawa

Źródło:
Fakty TVN

6 grudnia z okazji 33. Finału do sprzedaży trafią znaczki pocztowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ten znaczek zawiera w sobie tajemnicę, którą robimy od 33 lat - mówił podczas prezentacji Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP. Poza tradycyjnymi do nabycia będą również kryptoznaczki.

"Ten znaczek zawiera w sobie tajemnicę"

"Ten znaczek zawiera w sobie tajemnicę"

Źródło:
tvn24.pl

"Listy do M. Pożegnania i powroty", szósta odsłona kultowej serii, najprawdopodobniej w poniedziałek osiągnie kolejny rekord oglądalności. Według szacunków obraz ma zobaczyć w sumie ponad milion widzów. – Jesteśmy wdzięczni, nie dowierzamy – mówił na antenie TVN24 aktor Tomasz Karolak.

Będzie kolejny rekord "Listów do M."? "Jesteśmy wdzięczni, nie dowierzamy"

Będzie kolejny rekord "Listów do M."? "Jesteśmy wdzięczni, nie dowierzamy"

Źródło:
tvn24.pl

Gościem programu TVN24 "Wstajesz i weekend" była Agnieszka Chylińska, która w pierwszej połowie tego roku świętowała 30-lecie obecności na scenie. Opowiedziała o swoich początkach, o tym, czym były okupione i jak zmieniła się jej percepcja po ponad 3 dekadach spędzonych na scenie.

30 lat twórczości Agnieszki Chylińskiej. "To cały czas dla mnie wielkie wow"

30 lat twórczości Agnieszki Chylińskiej. "To cały czas dla mnie wielkie wow"

Źródło:
TVN24

W sobotę ruszyła 24. edycja Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga kilku tysiącom rodzin przed świętami. - 2,5 miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, w tym pół miliona dzieci - powiedziała na antenie TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku "weekend cudów", kiedy dary powędrują do potrzebujących, zaplanowano na 14 i 15 grudnia.

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Źródło:
TVN24

Finałowy odcinek ostatniego sezonu "Szadzi" jest już dostępny na platformie Max. Czy Wolnickiemu uda się wyjść zwycięsko z ostatniej konfrontacji? Czego można spodziewać się po najnowszym epizodzie serialu?  

"Tajemnice w końcu wyjdą na jaw". Finałowy odcinek "Szadzi" już na Max

"Tajemnice w końcu wyjdą na jaw". Finałowy odcinek "Szadzi" już na Max

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o serialowym widowisku "Diuna: Proroctwo", które zadebiutuje w serwisie Max, o świątecznej, najnowszej odsłonie "Listów do M.", która zdeklasowała kinową konkurencję i skandalu w związku z opinią szefa festiwalu filmowego EnergaCamerimage, Marka Żydowicza, na temat kobiet.

Serialowe widowisko, świąteczny hit i skandal wokół festiwalu. Co w świecie filmu i muzyki?

Serialowe widowisko, świąteczny hit i skandal wokół festiwalu. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl