Nocna akcja z udziałem pirotechnika w centrum Gdańska

Ktoś pozostawił bagaż w centrum Gdańska. Walizkę sprawdzili kontrterroryści
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Źródło wideo: Google Maps
Źródło zdj. gł.: Shutterstock
Policjanci i pirotechnik w sobotę wieczorem i w nocy z soboty na niedzielę sprawdzali bagaż pozostawiony w centrum Gdańska. Wyznaczona została strefa bezpieczna.

W sobotę wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z budynków w rejonie Głównego Miasta w Gdańsku ktoś pozostawił walizkę podróżną. - Funkcjonariusze wykonali czynności zgodnie z procedurami, które obowiązują w tego typu przypadkach - poinformował oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski

Wyjaśnił, że mundurowi wyznaczyli strefę bezpieczną i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na którym dalej pracowali kontrterroryści i policyjny pirotechnik.

Bagaż okazał się bezpieczny

- Podczas wykonanych czynności nie zaleziono materiałów niebezpiecznych - zaznaczył rzecznik.

Zapewnił przy tym, że policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Źródło: PAP
Autorka/Autor: ng/gp
Czytaj także: