Groźna bakteria w basenie. Prokuratura sprawdzi

Przez bakterię na kilka dni zamknięto park wodny
Przez bakterię na kilka dni zamknięto park wodny
Źródło: Shutterstock

Chojniccy śledczy zbadają sprawę wykrycia w basenie pałeczek ropy błękitnej. Obecność w wodzie tej niebezpiecznej dla zdrowia bakterii wykazały badania przeprowadzone na zlecenie zarządcy. Sprawą zajął się sanepid.

- Dostaliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z wykryciem w Parku Wodnym pałeczek niebezpiecznej bakterii - ropy błękitnej. Prokuraturę powiadomił jeden z mieszkańców Chojnic - informuje Stanisław Kaszubowski z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach.

Jak powiedział, śledczy mają wyjaśnić czy nie doszło do narażenia zdrowia i życia osób korzystających z basenów.

Mogą wywołać infekcje skóry, zakażenia układu oddechowego i pokarmowego

O tym, że pałeczki ropy błękitnej były przyczyną zamknięcia dużego basenu w Parku Wodnym w Chojnicach poinformował sanepid.

- Potwierdziły to badania wody przeprowadzone przez zarządcę. Oczywiście te bakterie nie powinny się tam pojawić. Mogą wywołać infekcje skóry, zakażenia układu oddechowego i pokarmowego. Pałeczki ropy błękitnej nazywane są bakterią zakażeń wewnątrzszpitalnych, bo niesie za sobą groźbę zachorowań przede wszystkim u osób ze zmniejszoną odporności - tłumaczy Iwona Zalewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Obiekt przez kilka dni był zamknięty, teraz jednak zarządzający pływalnią przeprowadził dezynfekcję.

- Wdrożono działania naprawcze, a woda w basenie była ponownie badana. Bakterii już nie wykryto i niecka jest już otwarta - powiedziała Zalewska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Czytaj także: