USA

USA

Prawie miliard na hipersoniczną rakietę. USA nie chcą zostać w tyle

Amerykańskie lotnictwo przyznało duży kontrakt koncernowi Lockheed Martin, który ma stworzyć nową rakietę zdolną latać z prędkościami ponad pięciu tysięcy km/h. To jeden z dwóch podobnych projektów. Amerykanie nie chcą zostać w tyle za Chińczykami i Rosjanami, którzy z rozwoju broni hipersonicznej uczynili priorytet.

Niekontrolowana jazda, uderzenie w ścianę i wybuch. Policyjne nagranie

Potężna eksplozja w jednym z domów w Hurst, niedaleko Dallas w Teksasie. Kierowca samochodu stracił kontrolę, uderzył w ścianę domu i uszkodził instalację gazową. Kiedy na miejsce przyjechała policja, doszło do wybuchu. Ranne zostały trzy osoby znajdujące się w domu, w tym jedna ciężko. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Nowa strategia Białego Domu? Reuters: USA ułatwią sprzedaż broni dla sojuszników

"Kupuj amerykańskie". Tak ma się nazywać inicjatywa powiązana z nową strategią sprzedaży broni, której opracowywanie kończy właśnie administracja Donalda Trumpa - podała we wtorkowy wieczór agencja Reutera. Jej źródła w amerykańskim przemyśle zbrojeniowym oraz w Waszyngtonie twierdzą, że sojusznicy USA w NATO, Japonia, Korea Południowa i niektóre kraje arabskie mogą dostać szybszy i szerszy dostęp do nowoczesnej techniki wojskowej.

Zmarła była amerykańska pierwsza dama Barbara Bush

We wtorek w wieku 92 lat zmarła była pierwsza dama Barbara Bush - poinformował rzecznik rodziny. Była jedyną kobietą, która była świadkiem zaprzysiężenia swego męża, George'a Busha, a potem syna, George'a W. Busha, na prezydentów USA. Zmarła w otoczeniu rodziny.

Bolton wymienia ludzi w otoczeniu Trumpa

Koordynator Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa Rob Joyce odejdzie z administracji i wróci do pracy w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Pulitzery za aferę Weinsteina i dla artystki z Bytomia

Dziennikarze "New York Timesa" i "New Yorkera" otrzymali nagrodę Pulitzera za ujawnienie skandalu z udziałem producenta filmowego Harveya Weinsteina, oskarżanego o molestowanie kobiet . Pulitzera otrzymała także urodzona w Bytomiu autorka sztuk teatralnych Martyna Majok.

Bezradni Rosjanie. Nawet gdyby chcieli, nie mogliby zatrzymać tomahawków

Czy Rosjanie w ogóle byli w stanie zatrzymać zachodni atak na Syrię? Jak sami stwierdzili, amerykańskie, brytyjskie i francuskie rakiety nie wleciały w strefy bronione przez ich systemy przeciwlotnicze. Prawda jest taka, że pociski w rodzaju tomahawków strącić jest jednak bardzo trudno, a często pokazywane w sieci fantastyczne możliwości rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-400 są znacznie mniejsze, niż chciałaby tego Moskwa. Możliwości Rosjan ogranicza czasami zwykła fizyka.

Z kamerą w jedynej fabryce tomahawków. Lokalizacja jest tajna

Wszystkie pociski Tomahawk produkuje jedna fabryka w Stanach Zjednoczonych. Z kamerą odwiedzili ją dziennikarze CNN, choć ze względów bezpieczeństwa nie mogli jednak ujawnić jej lokalizacji. Rakiety, choć pochodzą z lat 80., są systematycznie unowocześniane i wyjątkowo precyzyjne dzięki naprowadzaniu przez system GPS.