kurorty

kurorty

Wielu turystów zobaczy na horyzoncie ciemne, burzowe chmury

Wtorek będzie dość ponurym i burzowym dniem po drugiej stronie kuli ziemskiej. W Zatoce Meksykańskiej, w Indiach, Sri Lance czy na Malediwach i Sumatrze niezbędne okażą się parasole, podobnie jak w części greckich wysp oraz we wszystkich portowych miastach Lazurowego Wybrzeża. Pokropi także w Portugalii i części Hiszpanii.

Prawie wszyscy wczasowicze będą zachwyceni pogodą

Z prognozowanej na poniedziałek pogody najbardziej ucieszą się wczasowicze w miejscowościach nadbałtyckich. Tam parasole okażą się przydatne jedynie do osłony przez słońcem, podobnie jak na Warmii i Mazurach. Z kolei na górzystym południu Polski niewykluczone są słabe, przelotne opady deszczu.

Przeplatana pogoda w wielu kurortach

Nad morskimi i górskimi kurortami zbiorą się chmury - na północy deszczowe, a na południu burzowe. Jedynie na Mazurach aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 16 st. C do 25 st. C.

Upalna aura nad Afryką, a Indonezja pod chmurami burzowymi

W Europie słońce umili wypoczynek wielu turystom. Bezchmurnego nieba mogą się spodziewać ci, którzy spędzają wakacje między innymi na hiszpańskim wybrzeżu. Upalnej aury można się również spodziewać w afrykańskich kurortach. Na światowej mapie kurortów będą też takie miejsca, w których prognozowane są burze i opady deszczu.

Hiszpania z cudowną pogodą, Portugalia burzowa

Jak zapowiada się czwartek w kurortach świata? Burzowo będzie w Portugalii, w Chorwacji, w Grecji, ale też w kurortach Ameryki Łacińskiej, na Malediwach i w Indonezji. Z pełnego słońca będą się cieszyć ci, którzy przebywają w Hiszpanii i w Afryce.

Burz w Europie będzie niewiele. Grzmieć będzie na Sri Lance, w Indiach i na Sumatrze

Synoptycy prognozują, że w większości popularnych kurortów Europy utrzyma się aura na ogół pogodna. Miejscami jednak niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze - zagrzmi w części Portugalii i na Lazurowym Wybrzeżu. Po drugiej stronie kuli ziemskiej parasole okażą się przydatne zarówno w Zatoce Meksykańskiej, jak i w Indiach, Sri Lance oraz na Malediwach i Sumatrze.

Wypoczynek na brzegu lub spacer po górskim szlaku? Burze staną na przeszkodzie

Drugi tydzień września w większości popularnych turystycznie kurortów w Polsce zacznie się deszczowo i pochmurno. Synoptycy prognozują, że zarówno nad morzem, jak i na terenie Warmii i Mazur oraz w górach pojawią się burze w towarzystwie silnego wiatru i intensywnych ulew. Niewielkim pocieszeniem będą temperatury, oscylujące na poziomie 19-25 st. C.

Piękny dzień na wschodzie polskiego wybrzeża

W kurortach mazurskich, a także w części ośrodków nadmorskich prognozuje się słoneczne, bezchmurne niebo. Jedynie w górach i w zachodnich rejonach polskiego wybrzeża przewidywane są burze. Termometry wskażą od 21 st. C do 25 st. C.

Lazurowe Wybrzeże skąpane w słońcu. Dalmację zaleje deszcz

W piątek słońce zaświeci nad wieloma europejskimi kurortami. Pogodna aura panować będzie między innymi w Hiszpanii i we Francji. Upalnego dnia mogą spodziewać się turyści, którzy wypoczywają w kurortach Afryki. Na burze natomiast mogą liczyć ci, którzy wybrali się do Chorwacji, Włoch oraz do kurortów Ameryki Łacińskiej i Indonezji.