Piaskiem po oczach

Piaskiem po oczach

"Ratusz ciągle stoi po stronie mafii reprywatyzacyjnej"

- Byłem przekonany, że te kilka przypadków głośnych medialnie można szybko rozwiązać. Okazało się, że jest na odwrót - przekonywał w programie "Piaskiem po oczach" Patryk Jaki. W ten sposób kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy tłumaczył, dlaczego nie spełnił obietnicy o rezygnacji z kierowania komisją reprywatyzacyjną.

Profesor Modzelewski: ustawowe rusztowanie dla budowy państwa policyjnego już jest

Demokracja liberalna, poczynając od lat 80. przestawała spełniać oczekiwania społeczeństw na Zachodzie i z czasem także u nas. Ludzie mający poczucie krzywdy, odrzucenia są skłonni uważać, że demokracja to jest trik. Taki parawanik, za którym się chowa układ elit - mówił w "Piaskiem po oczach" profesor Karol Modzelewski, historyk, były działacz opozycji w PRL.

Engelking do zwolnienia? Gowin: na czele Rady powinien stać autorytet moralny

Na czele tak ważnego gremium, jak Międzynarodowa Rada Oświęcimska, powinna stać osoba, która unika bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi publicystycznych i raczej zachowuje powściągliwość w ferowaniu dosyć radykalnych opinii na tematy polityczne - powiedział w "Piaskiem po oczach" Jarosław Gowin. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego komentował informacje o tym, że premier zamierza odwołać profesor Barbarę Engelking ze stanowiska przewodniczącej Rady.

Marek Jurek o proteście w Sejmie: żądania były całkowicie racjonalne

Byłem bardzo zmartwiony tym, że ten protest tak długo trwał. Te żądania były całkowicie racjonalne - powiedział w "Piaskiem po oczach" lider Prawicy RP oraz były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Odniósł się w ten sposób do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, który trwał przez 40 dni.

"Doszliśmy wszyscy do ściany, i protestujący, i rząd"

Ten protest jest niebywałą szansą. Siedzę na wózku 36 lat i nie pamiętam takiego momentu, tak przełomowego, który mógłby doprowadzić do zmiany sytuacji osób z różnymi niepełnosprawnościami - przyznał w TVN24 Piotr Pawłowski z Fundacji Integracja. Razem z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, Janiną Ochojską, podkreślał w "Piaskiem po oczach" potrzebę pośredniczenia w rozmowach pomiędzy niepełnosprawnymi i rządem.

Trzaskowski: Jaki rozgrzeszał wybryki rasistowskie, ma zapał rewolucyjny

- Ja jestem wyjątkowo napalony, dlatego, że to jest moje miasto - mówił o swojej walce o prezydenturę Warszawy Rafał Trzaskowski. Goszczący w "Piaskiem po oczach" polityk odniósł się też do porównań z Bronisławem Komorowskim z czasów jego kampanii prezydenckiej. Zdradził też, co jest jego największą słabością.

"Pani prezydentowa nie jest politykiem"

Wizyta pierwszej damy była wpisana w jakiś sposób w kontekst polityczny, bo żeby rozwiązać tę sprawę, trzeba decyzji politycznej - przyznał w "Piaskiem po oczach" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Podkreślił jednak, że małżonka prezydenta "nie jest politykiem, premierem, ministrem, urzędnikiem". - Chodziło o to, żeby protestujący w Sejmie mieli poczucie, że pani prezydentowa zna ich postulaty - dodał.

"To były skandaliczne wypowiedzi, które podgrzewają atmosferę"

- Myślę, że to jest rzucanie po prostu piachu w tryby prezydentowi i premierowi - powiedział w "Piaskiem po oczach" były poseł oraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Mastalerek. Ocenił w ten sposób wypowiedzi niektórych posłów PiS dotyczące protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

Czarnecki: brutalnie atakowali PiS, stracili immunitety

Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ryszard Petru stracili immunitety poselskie, bo barbarzyńsko, nieuczciwie atakowali polityków Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził w piątek Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości był pytany w TVN24, dlaczego Sejm w kwietniu przegłosował odebranie immunitetów posłom opozycji, ale wcześniej w podobnych sprawach bronił posłów koalicji rządzącej.

"Współpracujemy przeciw PiS. Wróg jest jeden"

Weszłam do polityki przez PO i nie przeszkadza mi to we współpracy z nią dla dobra Polski po tym, co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość - zapewniła w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Jak dodała, jej partia i Platforma Obywatelska współpracują "przeciw Prawu i Sprawiedliwości".

Kapica: Celem nie jestem ja. Celem jest Donald Tusk

Moja sprawa nie jest rozwojowa. Sprawa może być rozwojowa tylko z puntu widzenia politycznego. Bo ktoś kreuje scenariusz na tę okoliczność bez względu na środki, których używa - mówił w "Piaskiem po oczach" były wiceminister finansów i były szef Służby Celnej Jacek Kapica.

Adam Bielecki: jak się kładzie życie na szali, to trzeba kalkulować

Adam Bielecki niedawno wrócił z narodowej wyprawy na K2, w czasie której co prawda Polacy nie zdobyli szczytu, ale udało im się uratować ludzkie życie. 34-letni himalaista był jednym z czterech wspinaczy, którzy bezpiecznie sprowadzili z Nanga Parbat francuską himalaistkę Elisabeth Revol. - Nie czuję się bohaterem. Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić - powiedział Bielecki w programie Konrada Piaseckiego "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Jaki o ustawie o IPN: być może popełniłem jakieś błędy

Nawet jeżeli by uznać, że Trybunał Konstytucyjny powie, że fragmenty karne ustawy o IPN są niezgodne z konstytucją, to i tak będzie obowiązywała ważniejsza część tej ustawy, mianowicie ta, dotycząca spraw cywilnych - powiedział w "Piaskiem po oczach" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

"Lepiej przepraszać zbyt często, niż uważać siebie za anioła"

Ustawa o IPN jest nieszczęsna. Nikt tak nie zaszkodził dobremu imieniu Polski i jej pozycji międzynarodowej jak Reduta Dobrego Imienia, czyli pan Maciej Świrski, który tę ustawę podobno przygotował - powiedział w "Piaskiem po oczach" profesor Karol Modzelewski, historyk, były działacz opozycji w PRL. Warto zrobić krok w tył, bo trwanie w tym ślepym zaułku wyrządza krzywdę nam wszystkim - dodał.

Hofman: kryzys wokół ustawy o IPN przykrywa sukcesy Morawieckiego

Kiedy Mateusz Morawiecki został premierem, nikt mu nie mówił, że będzie co chwilę wybuchać bomba - mówił w "Piaskiem po oczach" Adam Hofman, były rzecznik PiS. - Jemu się udało zrobić coś, co wydawało się niemożliwe, czyli reset z Unią. Nikt tego dziś nie docenia, nikt na to nie patrzy, bo mamy tutaj bum! - dodał, komentując spór wokół nowelizacji o IPN.