#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna 18.06.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. W tym tygodniu przypominają najważniejsze wydarzenia z połowy czerwca 2007 roku, a wśród nich przede wszystkim przygotowania do wielkiej europejskiej bitwy o pierwiastek.

#Pamięć Absolutna 11.06.2017

Dziennikarze jak co tydzień podróżują w czasie i tym razem przenoszą się do początku czerwca 2007 roku. Najważniejszym wydarzeniem tamtych dni była krótka, ale jakże ważna wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Polska Kronika Faktowa 11.06.2017

Prezydent George W. Bush w Polsce, mniej oficjalne momenty wizyty amerykańskiej pierwszej pary, leczenie zdrowia przez minister finansów Zytę Gilowską oraz ciąg dalszy zamieszania wokół szkolnych lektur. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 04.06.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z przełomu maja i czerwca 2007 roku i przypominają przede wszystkim ówczesną gorącą atmosferę w polskiej służbie zdrowia.

"Tu już wychodzi ta kwestia wieku"

Tym razem Tomasz Sianecki postanowił sprawdzić pamięć jednego z najmłodszych posłów Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach maja 2007 roku odpowiada Arkadiusz Myrcha.

Polska Kronika Faktowa 28.05.2017

Marsz po władzę w wykonaniu Platformy Obywatelskiej, bunt lekarzy oraz spory wokół modernizacji kolejki na Kasprowy Wierch. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 28.05.2017

W każdym odcinku dwaj panowie z przeszłością wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z końca maja 2007 roku i przypominają między innymi nasilającą się falę strajków oraz polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej z wiceministrem Witoldem Waszczykowskim w roli głównej.

"Przegranych to się nigdy nie pamięta"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić dziennikarz, a obecnie poseł Kukiz'15. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych wydarzeniach maja 2007 roku odpowiada Piotr Apel.

Polska Kronika Faktowa 21.05.2017

Druk niezgody, liderzy ugrupowań w Pałacu Prezydenckim, Józef Oleksy kontra komisja bankowa oraz miłość i polityka, czyli amory w Samoobronie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 21.05.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają drugą połową maja 2007 roku, kiedy to najgłośniej komentowano polityczne zamieszanie wokół opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji.

"Nie wchodziłem na Pudelka wtedy"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił wywołać do odpowiedzi ówczesnego samorządowca, a obecnie posła Nowoczesnej. Swoją wiedzę o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach maja 2007 roku sprawdzał Adam Szłapka.

Polska Kronika Faktowa 14.05.2017

Ustawa lustracyjna w Trybunale Konstytucyjnym, poseł spowalniacz, otwarcie archiwów IPN oraz moralność na drogach według posła Zawiszy. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 14.05.2017

Dziennikarze podróżują w czasie i tym razem cofają się do pierwszej połowy maja 2007 roku. W tym tygodniu przypominają przede wszystkim obrady Trybunału Konstytucyjnego nad ustawą lustracyjną oraz nieugiętą postawę posła Mularczyka walczącego o spowolnienie tych prac.

"Stres jak na maturze"

Tym razem swoją pamięć postanowił sprawdzić były samorządowiec, a dziś poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach kwietnia 2007 roku odpowiada Piotr Zgorzelski.

Polska Kronika Faktowa 30.04.2017

Śmierć Barbary Blidy, polityczne zarzuty wobec ABW, przeciwnicy powszechnej lustracji oraz następca Marka Jurka, czyli nowy marszałek Sejmu. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 30.04.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z ostatnich dni kwietnia 2007 roku, a przypominają przede wszystkim tragicznie zakończoną akcję zatrzymania Barbary Blidy.