#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

"Ja się zawsze interesowałem"

Tym razem Tomasz Sianecki postanowił sprawdzić pamięć prawnika, a obecnie nowicjusza w polskim parlamencie. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach 2007 roku odpowiada Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

Polska Kronika Faktowa 30.07.2017

Czas na wcześniejsze wybory, zjadanie przystawek przez PiS, wniosek o aresztowanie posła Łyżwińskiego oraz powrót wojny o Dolinę Rospudy. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 30.07.2017

Dziennikarze podróżują w czasie i tym razem cofają się do przełomu lipca i sierpnia 2007 roku. W tym tygodniu przypominają przede wszystkim niepewną sytuację w koalicji rządzącej, a także zbliżające się coraz większymi krokami wcześniejsze wybory.

"Tu mnie pan trochę zaszachował"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi wieloletniego działacza i posła Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lipca 2007 roku odpowiada Rafał Grupiński.

Polska Kronika Faktowa 23.07.2017

Ekstradycja Edwarda Mazura, korupcja polityczna z aferą gruntową w tle, lisy vs. kaczki oraz gombrowiczowski pojedynek na miny. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 23.07.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. W tym tygodniu przypominają najważniejsze wydarzenia z drugiej połowy lipca 2007 roku, a wśród nich między innymi tragiczny wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami we Francji, ale także planowane już wtedy zmiany w wymiarze sprawiedliwości.

"Gdzieś tam w pamięci odbicie jakieś było"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości, a dziś także posła, ale już z Platformy Obywatelskiej. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lipca 2007 roku sprawdzał Antoni Mężydło.

Polska Kronika Faktowa 16.07.2017

Czystki w rządzie, zdrowy rozsądek Samoobrony, spowiedź o. Tadeusza Rydzyka oraz kibice Legii Warszawa znów w formie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 16.07.2017

Jak co tydzień dwaj posiadacze pamięci absolutnej cofają się w czasie i przypominają często już zapomniane wydarzenia sprzed 10 lat. W tym odcinku wspominają przede wszystkim koniec rządowego epizodu Andrzeja Leppera z aferą gruntową w tle.

#Pamięć Absolutna 09.07.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają początek lipca 2007 roku, kiedy to najgłośniej komentowano polityczną atmosferę wokół białego miasteczka, ale także torebkowe nieporozumienie w Prawie i Sprawiedliwości.

Polska Kronika Faktowa 09.07.2017

Głodowe pensje pielęgniarek i lekarzy, "inni szatani" według Jarosława Kaczyńskiego, karygodna nielojalność Pawła Zalewskiego oraz wyjątkowa pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

Polska Kronika Faktowa 02.07.2017

Premier Kaczyński vs. pielęgniarki, skutki złagodnienia premiera, rozdwojenie jaźni po szczycie w Brukseli oraz wzmocniona koalicja rządowa. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 02.07.2017

W każdym odcinku dwaj panowie z przeszłością wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z przełomu czerwca i lipca 2007 roku, a najważniejszym wydarzeniem tamtych dni była gorąca atmosfera w coraz bardziej rozrastającym się białym miasteczku przed Kancelarią Premiera.

#Pamięć Absolutna 25.06.2017

Jak co tydzień dziennikarze podróżują w czasie i tym razem przenoszą się do drugiej połowy czerwca 2007 roku. Najważniejszym wydarzeniem tamtych dni była interwencja policji wobec strajkujących przed Kancelarią Premiera pielęgniarek oraz polskie "pierwiastkowanie" na unijnym szczycie w Brukseli.

Polska Kronika Faktowa 25.06.2017

Policjanci vs. pielęgniarki, białe miasteczko pod Kancelarią Premiera, pierwiastkowanie czyli siła polskiego głosu w UE oraz moralne zwycięstwo na szczycie w Brukseli. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Europejski był słabszy, a polski w miarę"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił sprawdzić wiedzę byłego eurodeputowanego LPR, a obecnie posła Kukiz'15. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach czerwca 2007 roku odpowiada Sylwester Chruszcz.

Polska Kronika Faktowa 18.06.2017

Europejska arytmetyka czyli warto umierać za pierwiastek, spory w doktrynie na polskim podwórku politycznym, pełniejsze kieszenie Polaków dzięki minister finansów oraz tajemnicze pobicie posłanki Hojarskiej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.