Jeden na jeden

Jeden na jeden

Rozmowy ministra Radosława Sikorskiego w Moskwie na temat zwrotu wraku Tupolewa nie przyniosą żadnych pozytywnych dla nas efektów i zakończą się fiaskiem - uważa były premier Leszek Miller. Według lidera SLD polska dyplomacja popełnia w tej sprawie błąd za błędem. Największy grzech polega na tym, że w ogóle podnosi się tę kwestię publicznie.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz odrzuca zarzuty, że rząd nic nie robi, by pomoc zwalnianym w spółce Fiat Auto Poland. W "Jeden na jeden" zapewnił, że gabinet Donalda Tuska chce wspierać negocjacje między związkowcami a pracodawcą. - Dziś w resorcie gospodarki odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Fiata - poinformował minister.

Polacy, doceniając dziś gen. Wojciecha Jaruzelskiego, stosują moralną zasadę, że nie kopie się leżącego - powiedział w "Jeden na jeden" senator PO Jan Rulewski. Odniósł się w ten sposób do sondażu OBOP, z którego wynika, że 43 proc. Polaków uważa wprowadzenie stanu wojennego za uzasadnione.

- Oczekuję - zwłaszcza od strony związkowej, społecznej, kolejarskiej - współpracy przy projekcie zmian na kolei. Nie przeszkadzania a wspierania. I liczę, że to wsparcie, niezależnie od różnego rodzaju pohukiwania i prężenia muskułów, koniec końców będzie - tak minister transportu Sławomir Nowak odpowiada na zarzuty związkowców, że nie realizuje swoich obietnic, czym "prowokuje do strajku na kolei".

- Dziś wiemy, że na wraku tupolewa były cząstki TNT, które mogą oznaczać trotyl. Ale od stwierdzenia cząstek trotylu do sugerowania możliwości zamachu jest daleko - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister Jarosław Gowin. Powtórzył też, że Naczelna Prokuratura Wojskowa powinna zostać zlikwidowana.

Janusz Piechociński powinien szarpnąć cuglami, postawić się, ale wyraźnie się zagubił - ocenił w "Jeden na jeden" Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Jego zdaniem, premier "wystawił" nowego szefa PSL, który mimo, że mówił o konieczności renegocjacji umowy koalicyjnej, przystał na dotychczasowe warunki i przyjął stanowisko po Waldemarze Pawlaku.

Porozumienie zostało zawarte, ale jeszcze przed zaplanowaną na godz. 14.00 konferencją odbędzie się krótkie spotkanie Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego - powiedział w programie "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że zasady i forma współpracy w koalicji się nie zmienią.

Do świąt powstanie rządowa rada przeciw mowie nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Minister zapewnił, że nie będzie się ona zajmować cenzurą, inwigilacją ani ograniczaniem swobód obywatelskich.

To tanie igrzyska i kpina z państwa - powiedział w "Jeden na jeden" Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości, komentując wniosek PO o postawienie go przed Trybunałem Stanu. Jego zdaniem, Platforma chce w ten sposób odwrócić uwagę od fiaska swoich rządów.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada postęp w negocjacjach z Brytyjczykami w związku z unijnym budżetem. - Nastąpił pewien przełom. Udało nam się zrobić więcej, niż się spodziewaliśmy - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman w "Jeden na jeden" w TVN24. Szczegółów zdradzić jednak nie chciał i zaprosił na 12., na konferencję prasową, kiedy partia przedstawi wyniki porozumienia.

Prokurator na pewno chciał w jakiś sposób pochwalić agentów ABW, ale wyrządził służbom niedźwiedzią przysługę - stwierdził w programie "Jeden na Jeden" Marek Biernacki, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Chodzi o słowa szefa krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej Mariusza Wrony, by nie ograniczać uprawnień śledczych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.