Jeden na jeden

Jeden na jeden

- Jeśli prawdziwe okazałyby się informacje, że Michał Kamiński nie zgłaszał do oświadczeń majątkowych swoich zegarków wartych 40-50 tys. zł, to powinien ponieść odpowiedzialność i zostać skutecznie ukarany - powiedział w "Jeden na jeden" Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

- Rosja musi zaatakować Polskę, jeśli chce odbudować imperium, a mówi wyraźnie, że chce - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Romuald Szeremietiew, były szef MON. W jego opinii, porozumienia pokojowe z Mińska to hipokryzja.

- Premier Ewa Kopacz nie wyjdzie do rolników, jeśli powstanie "zielone miasteczko". Nie będzie rozmawiać na nielegalnym zgromadzeniu - powiedziała w "Jeden na jeden" rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Rolnicze OPZZ zapowiedziało na czwartek zorganizowanie protestu przed kancelarią premiera.

- Nigdy w życiu nie wziąłem od nikogo łapówki - powiedział w "Jeden na jeden" minister sportu Andrzej Biernat, komentując doniesienia medialne nt. swoich oświadczeń majątkowych, które bada CBA. Jak tłumaczył, oboje z żoną pracują i zarabiają "dosyć sporo jak na polskie warunki". - Nie mam powodu do dymisji - stwierdził Biernat.

- Gdybym dał rolnikom pieniądze, których potrzebują, dostałbym karę od Unii Europejskiej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki. Przyznał, że rolnicy są słusznie niezadowoleni i mają prawo to demonstrować. Zarzucał im jednak, że są słabo zorganizowani wobec przetwórców.

Wszystko wskazuje na to, że w Mińsku negocjowane są warunki kapitualcji, a nie pokoju. Spodziewam się, że usankcjonuje to rozbiór Ukrainy - powiedział w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin z Polski Razem. Jego zdaniem, to, co się dzieje, to nowa Jałta.

- PiS zrobiło sprawną, fajną konwencję propagandową za ciężkie pieniądze - stwierdził w "Jeden na jeden" Michał Kamiński, sekretarz stanu w kancelarii premiera, oceniając wystąpienie kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. Jego zdaniem większą charyzmę ma prezydent Bronisław Komorowski. Duda zaś jest, według ministra, próbą zamaskowania faktu, że Jarosław Kaczyński przestraszył się wyborów prezydenckich.

Mam odpowiednie kwalifikacje, aby zostać prezydentem RP - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, odnosząc się do słów Bronisława Komorowskiego, że prezydent powinien posiadać "kwalifikacje i doświadczenie konieczne do wypełniania konstytucyjnego obowiązku zwierzchnika Sił Zbrojnych".

Wierzę w sukces. Chcę wygrać te wybory, i być najmłodszym prezydentem w historii Polski, a także zakończyć wojnę POPiS-u - powiedział w "Jeden na jeden" Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta. Zapewnił, że nie wycofa się przed I turą, aby poprzeć Bronisława Komorowskiego.

- Społeczeństwo wystawi PO rachunek za lata kłamstw, zmarnowanych środków publicznych, zmarnowanych szans. Ludzie widzą, że zostali oszukani - powiedział w "Jeden na jeden" Jacek Kurski, były europoseł, oceniając przyjęcie przez Sejm specustawy górniczej.

- Pani Ogórek uznała, że wygłosi krótkie oświadczenie, a spotka się z dziennikarzami już po pogrzebie Józefa Oleksego - tak Leszek Miller tłumaczył, dlaczego kandydatka SLD na prezydenta nie odpowiadała na pytania dziennikarzy podczas swojej pierwszej konferencji prasowej. Dodał, że wcale nie zakazał jej rozmowy z mediami.

To niepokojące, że lider "Solidarności" Piotr Duda nie wzywa do dialogu, tylko mówi o tym, że jego intencją jest rozlewanie protestów na cały kraj - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, propozycje rządu dla górników są uczciwe.