Jeden na jeden

Jeden na jeden

Szałamacha: nie będzie podwyżek podatków

- Nie będzie podwyżek podatków w 2017 roku, ale utrzymamy stawkę VAT - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Dodał, że jest zwolennikiem zakazu handlu, ale takie rozwiązanie powinno zostać wprowadzone początkowo tylko w pierwszą niedzielę w miesiącu.

Błaszczak: obecność KOD na pogrzebie "Inki" to prowokacja polityczna

- W naszej kulturze, cywilizacji chrześcijańskiej jesteśmy tak ukształtowani, że nie zakłócamy uroczystości, a ci którzy przyszli z KOD-u mieli, wszystko na to wskazuje, intencje takie żeby zakłócić uroczystość pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" - mówił w programie "Jeden na jeden" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Witek: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna wiedzieć, co powinna zrobić

Hanna Gronkiewicz-Waltz z pewnością powinna wziąć na siebie odpowiedzialność polityczną - powiedziała w "Jeden na jeden" Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło. Odniosła się w ten sposób do sprawy reprywatyzacji w Warszawie. Dodała, że rząd nie myśli o wprowadzeniu zarządu komisarycznego, nie będzie zajmował się również referendum ws. odwołania prezydent stolicy.

Witek: Tusk nie powinien być aż tak pewien poparcia rządu

Zawsze odrobina skromności jest lepsza niż parcie do przodu za wszelką cenę - powiedziała w "Jeden na jeden" Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło. Odniosła się w ten sposób do wypowiedzi szefa Radu Europejskiej, który ocenił, że jest mało prawdopodobne, żeby PiS nie poparło go na drugą kadencję.

Miller: Kaczyński celowo pominął prezydenta

- Widocznie jest to Kaczyńskiemu potrzebne do jakichś przyszłych celów - powiedział w "Jeden na jeden" Leszek Miller. To zdaniem byłego premiera możliwy powód, dla którego prezes PiS chwalił za organizację szczytu NATO głównie ministra obrony Antoniego Macierewicza, przy jednoczesnym pominięciu roli prezydenta.

Waszczykowski o słowach Obamy: to nie była krytyka rządu

- Obama uznał, że Polska w dalszym ciągu jest ostoją demokracji. Nie było tam krytyki pod kątem polskiego rządu - powiedział w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, pytany o piątkowe słowa amerykańskie prezydenta dotyczące sporu o polski Trybunał Konstytucyjny.

Schetyna: pokazywanie, że w PO jest wojna, szkodzi partii

Takie wypowiedzi szkodzą PO i budują jej zły obraz - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 szef PO Grzegorz Schetyna o liście legnickiego posła tej partii Stanisława Huskowskiego. Ten zarzucił liderowi PO w środę, że buduje koalicję z PiS na Dolnym Śląsku.

45 minut Dudy z Obamą. Rzecznik prezydenta o spotkaniu

To będzie spotkanie w wąskim gronie, dwóch niewielkich delegacji. Jest zaplanowane na 45 minut, ale może się przedłużyć - powiedział w "Jeden na jeden" dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, pytany o spotkanie Duda-Obama w Warszawie.

Siemoniak: dobrze, że premier milczała w Brukseli

- Gdyby premier Beata Szydło mówiła o nowym traktacie w Brukseli w tym tygodniu, przywódcy europejscy patrzyliby z dużym zdziwieniem, bo nie byłaby to odpowiedzialna propozycja. Dobrze, że nie powtarza nieprzemyślanych pomysłów prezesa (Kaczyńskiego - red.) - powiedział w "Jeden na jeden" były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Szefowa MEN: matura będzie trudniejsza

Trzeba naprawić źle zorganizowaną edukację, bo tego chcą rodzice - powiedziała w "Jeden na jeden" minister edukacji Anna Zalewska odnosząc się do zaproponowanych zmian. Przyznała, że matura będzie trudniejsza.

Kosecki: Szwajcarzy nie będą leżeć i czekać, żebyśmy strzelali gole

- Możemy zaskoczyć jeszcze niejedną drużynę i przypuszczam, że możemy zrobić kolejne kroki - komentował w programie "Jeden na jeden" szanse polskiej reprezentacji w piłkarskich mistrzostwach Europy Roman Kosecki. Były reprezentant Polski przestrzegał jednak przed nadmierną euforią na tym etapie turnieju i podkreślał, że czeka nas ciężki bój ze Szwajcarami.