Jeden na jeden

Jeden na jeden

Nie wpadaliśmy w euforię po zwycięstwie w I turze, nie wpadamy w nerwowość z powodu jednego sondażu - powiedział w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin z Polski Razem, komentując najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN, który po niedzielnej debacie prezydenckiej daje przewagę Bronisławowi Komorowskiemu.

Mówienie, że konstytucyjny minister w naszym kraju nawołuje do spalenia jakieś budki to skandal, nie wierzę w takie rzeczy - powiedziała w "Jeden na jeden" rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Skomentowała doniesienia "Do Rzeczy", jakoby Bartłomiej Sienkiewicz jako szef MSZ polecił spalić budkę strażniczą przy rosyjskiej ambasadzie.

Pójdę na wybory prezydenckie i skreślę obu kandydatów, bo czy rządzi taka czy taka prawica, mnie to boli - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD.

To było zabawne. Aleksander Kwaśniewski złożył hołd pruski w imieniu polskiej lewicy, zmiażdżonej wyborami prezydenckimi - powiedział w "Jeden na jeden" mec. Roman Giertych, komentując poparcie, jakiego były prezydent udzielił ubiegającemu się o reelekcję Bronisławowi Komorowskiemu.

Podziękuję prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - przyznał w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Zaznaczył, że wielokrotnie otrzymał od niego poparcie. - Jakże by mogło nie być podziękowania. To świadczyłoby o braku kultury, Polacy nie chcieliby mieć takiego prezydenta - powiedział Duda.

- Jeśli ktoś dostaje taki wynik, to trzeba z nim rozmawiać - mówiła o Pawle Kukizie szefowa sztabu Andrzeja Dudy, Beata Szydło. W programie „Jeden na Jeden” zapewniała, że kandydat PiS jest gotów spotkać się z Kukizem. Sugerowała przy tym, że ewentualna koalicja w przyszłym parlamencie nie jest wykluczona, bo programy PiS i Kukiza "w pewnych częściach są zbieżne”.

Paweł Kukiz może najwyżej apelować i prosić swoich wyborów o to, co powinni zrobić w drugiej turze. Ktoś, kto otrzymuje głosy nie jest bowiem ich właścicielem - stwierdził w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna, szef MSZ. Paweł Kukiz zapowiedział, że jeśli nie przejdzie do drugiej wyborów prezydenckich, będzie namawiał wyborców, aby nie głosowali na Bronisława Komorowskiego.

Plan sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego jest taki, żeby straszyć Polaków. Nie dajmy się na to nabrać - mówił w "Jeden na jeden" Jacek Kurski, były eurodeputowany Solidarnej Polski. W jego opinii, chodzi o zagrożenie ze wschodu. - Komorowski powiedział już, że Plac Czerwony stanie się "placem pancernym" - mówił Kurski.

To musi być wyjaśnione, na to musi być odpowiedzieć służb - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, odnosząc się do zajść na stadionie w Knurowie, gdzie śmiertelnie ranny został 27-meżczyzna. Halicki zaznaczył jednocześnie, że dopóki śledztwo się nie zakończy, nie można ferować wyroków.

- Magdalena Ogórek wierzy w sukces i będzie walczyć do końca - stwierdził w "Jeden na jeden" Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. W jego opinii widać to było we wtorkowych "Faktach po Faktach", gdzie kandydatka Sojuszu na prezydenta przekonywała, że jest zadowolona ze swojej kampanii i nie zwraca uwagi na sondaże.

Nie wykluczam, że ktoś zbiera haki na ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Znam go i nie sądzę, aby wplątał się w tak niemądrą i oczywistą rzecz - powiedziała w "Jeden na jeden" Julia Pitera, eurodeputowana Platformy, komentując sprawę broni polityka PO. Kilka lat temu uzyskał pozwolenie na jej posiadanie, a ostatnio został przesłuchany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy wydawaniu VIP-om zgody na broń.

- W języku dyplomatycznym więcej się już nie wyciągnie. Sprawa jest zamknięta - powiedział w "Jeden na jeden" Witold Waszczykowski z PiS. Dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi wyraził żal, że w przemówieniu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiązał Polskę z Niemcami.

Kancelaria premiera zbiera haki na polityków opozycji - twierdzi Jarosław Gowin. Dziś szef Polski Razem, kiedyś minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, powiedział w "Jeden na jeden", że dotarły do niego informacje o wnikliwym sprawdzaniu umów i przetargów z czasów, gdy stał na czele resortu.

- Wspieramy i będziemy wspierać Magdalenę Ogórek - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef SLD Leszek Miller. Zaznaczył, że nie jest kuratorem ani mentorem Ogórek. Jak mówił, Sojusz może sugerować swojej kandydatce różne rozwiązania, ale ostateczne decyzje Ogórek podejmuje samodzielnie.

Paweł Kukiz zapowiada, że na jesienne wybory szykuje ruch, który będzie się ubiegał o miejsca w Sejmie. Na takiej liście, jak mówił w "Jeden na jeden", widzi Janusza Korwin-Mikkego, Ruch Narodowy i osoby z lewicy. - Polska jest dobrem wspólnym, a istnieje tylko teoretycznie - stwierdził.

To bzdury. SLD nie rozważa możliwości wycofania poparcia dla kandydatury Magdaleny Ogórek - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty z SLD. Jego zdaniem, jej kampania zakończy się sukcesem. W SLD rośnie jednak grupa polityków, którzy coraz bardziej dystansują się od kampanii wyborczej.