Jeden na jeden

Jeden na jeden

Premier Beata Szydło powinna była skarcić ministra Antoniego Macierewicza za "bzdury" i "kłamstwa", które opowiada publicznie - stwierdził w "Jeden na jeden" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. Wyraził zdziwienie, że Szydło tego nie zrobiła. - Najwyraźniej pan minister Macierewicz ma ważniejszą pozycję niż premier - ocenił.

Zdajemy sobie sprawę, że opozycja chce wykorzystać ulice i zagranicę do ataku na rząd. Zrobimy wszystko, żeby 11 listopada był dniem bezpiecznym - zapewniał w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA był pytany o przygotowania służb do obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

- Macierewicz i Kaczyński są wręcz symbolami konfliktów, które rozpalają wyobraźnię i przynoszą punkty ujemne (w sondażach - red.) - powiedział w "Jeden na jeden" Leszek Miller. Były premier dodał też, że gdyby prezes PiS stanął na czele rządu, to - jego zdaniem - partia rządząca nadal mogłaby utrzymać wysokie poparcie.

- To jest próba ucieczki do przodu i uniknięcia konsekwencji. Pani prezydent obawia się o swoją polityczną przyszłość – powiedział o wniosku Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zwrotu kamienicy przy Noakowskiego 16 Jan Śpiewak, który był gościem programu "Jeden na Jeden".

Jeżeli kogoś obciąża wypowiedź dotycząca mistrali, to przede wszystkim część współpracowników ministra, a nie jego samego - przekonywał w "Jeden na jeden" Adam Bielan (klub PiS). Wicemarszałek Senatu komentował w ten sposób słowa szefa MON Antoniego Macierewicza o rzekomej odsprzedaży francuskich okrętów do Rosji.

- Zadurzyłem się w tym budżecie, jestem w nim zakochany i jest to miłość odwzajemniona. Wszystko dobrze zostało tam sprawdzone, jest on ambitny, ale rozsądny - mówił w "Jeden na jeden" o planie wydatków państwa na przyszły rok wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Stosunek do komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji to test uczciwości dla całej sceny politycznej. Test, kto jest za tym, aby ujawnić prawdę, a kto chce bronić złodziei - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

- Każdy, kto przeczytał cały wywiad dobrze wie, że to była odpowiedź na deklaracje pani premier Beaty Szydło - powiedziała w "Jeden na jeden" Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej skomentowała w ten sposób środowy wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym mówił m.in. o "porodach zdeformowanych dzieci".

- To raczej kompromitacja i pokaz "klasy" Francuzów. Strona francuska dawno temu zapraszała nas oficjalnie. Teraz nas wyprasza - powiedział w "Jeden na jeden" wiceszef MON Bartosz Kownacki. Odniósł się w ten sposób do decyzji, że polskie delegacje zaproszone na targi Euronaval 2016 w Paryżu nie zostaną uznane za oficjalne. Informacja ta pojawiła się już po zakończeniu przez polski rząd negocjacji ws. zakupu francuskich caracali.

- W życiu nigdy nie można być pewnym wygranej. Aczkolwiek trudno mi uwierzyć, by ludzie doszli do wniosku, że mają to przekazać komuś innemu - Zbigniew Boniek w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN24 odniósł się do najbliższych wyborów prezesa PZPN. Była też mowa o wtorkowym meczu reprezentacji Polski z Armenią i kontuzjowanym Arkadiuszu Miliku.

Wszyscy Polacy zobaczą efekty rządów PiS-u i nie będą patrzyli na nas pod kątem obecnego zamieszania - powiedział w "Jeden na jeden" Henryk Kowalczyk. Pełniący obowiązki ministra skarbu był pytany, jak spór wokół projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji w Polsce wpłynie na poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.