Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Ja troszeczkę inaczej myślę o polityce. Myślę o niej jednak jako o sposobie na współpracę, a nie tylko wykorzystywanie szans partykularnych - w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" powiedziała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), pytana o nowy ruch polityczny Roberta Biedronia. Nowacka nie zgodziła się jednak ze stwierdzeniem, że ich drogi "dramatycznie się rozeszły".

Te czasy - uda się czy się nie uda - już dawno minęły – stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, komentując zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zdradził, że przed meczem zawsze powtarza piłkarzom to samo: "gramy dołem i pod wiatr".

Rząd przede wszystkim powinien mieć refleksję, na ile postępowanie Prawa i Sprawiedliwości miało wpływ na tak duży spadek funduszy dla Polski - powiedziała w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl Joanna Schmidt. Była posłanka Nowoczesnej skomentowała propozycje Komisji Europejskiej w sprawie podziału środków na politykę spójności.

Nie wierzę w to, żeby ten dokument w ogóle został sygnowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, bo takie dokumenty po prostu nie wypływają - stwierdził w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl Marek Opioła (PiS), szef sejmowej speckomisji oraz polskiej delegacji na Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Tak skomentował doniesienia Onetu, według których miało dojść do ujawnienia szczegółów dotyczących negocjacji na temat stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce.

Nie czuję potrzeby jednego lidera po stronie opozycji - podkreślił w internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że do wyborów samorządowych jego partia idzie bez wchodzenia w kolację z lewicą.

Premier zawsze ma, jako szef rządu, instrumenty i możliwości - tak Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, skomentował medialne doniesienia o możliwych zmianach w rządzie. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" dodał, że będąc członkiem ścisłego kierownictwa PiS, "nie ma żadnej informacji" o dymisjach.

Rząd jest żywym organizmem na bieżąco ocenianym przez premiera. Jeśli premier uzna, że któryś z ministrów nie spełnia jego oczekiwań i nie wykonuje należycie swoich zadań, to takie decyzje będzie podejmował - powiedział w internetowej dogrywce programu "Jeden na Jeden" w tvn24.pl Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odnosząc się do spekulacji o kolejnej rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego.

- Pewnie państwo prokuratorzy wiedzą, że nie do końca ja byłem inspiratorem tego - podkreślał w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl były komendant główny policji Zbigniew Maj. Odniósł się w ten sposób do słynnej konferencji z 2016 roku, podczas której oprowadzał dziennikarzy po Komendzie Głównej Policji, przekonując, że jego poprzednicy dopuszczali się niegospodarności.

Referendum ma sens, nawet jeśli weźmie w nim udział 5-10 procent obywateli. Z informacji, które są mi przekazywane, wynika, że moje postulaty są przez prezydenta uwzględniane w pytaniach referendalnych - powiedział Paweł Kukiz w internetowej części "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Odniósł się do zapowiedzianego przez prezydenta referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji.

Każdy z nich ma swoje ambicje, każdy chce być liderem, samcem alfa w polityce - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Grzegorz Schetyna, odpowiadając, czy wyobraża sobie w polityce współpracę Ryszarda Petru i Roberta Biedronia. Lider PO komentował też przedwyborczą sytuację we Wrocławiu. - To miasto potrzebuje Ujazdowskiego - stwierdził.

Kwestia referendum konstytucyjnego i wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w szpitalu, w którym leży Jarosław Kaczyński - to dwa główne tematy internetowej części "Jeden na jeden" z Krzysztofem Łapińskim. - Pan prezydent był u stomatologa - stwierdził Łapiński, pytany, czy prezydent odwiedził prezesa PiS. Odniósł się również do kwestii spotkania z Kaczyńskim w sprawie zapowiadanego referendum konstytucyjnego.

Putin jest silniejszy o tyle, że zdobył większą pozycję i obecność na świecie poprzez rozpętanie konfliktów - mówił o prezydencie Rosji Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. W dogrywce "Jeden na jeden" odniósł się też do porozumienia nuklearnego z Iranem. Ocenił, że nie jest ono dobre, ale z braku alternatywy "nie powinniśmy go zrywać".

- Te osoby są zdeterminowane i wprowadzone w błąd. Ja te panie rozumiem - powiedział w internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden" kandydat PO na prezydenta Wrocławia, Michał Kazimierz Ujazdowski. Odniósł się w ten sposób do trwającego 20 dni protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie, walczących między innymi o 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego w gotówce. Jak dodał, podejście rządu, który uznał, że protest "znika z debaty publicznej", to "największa choroba polskiej polityki".

Jarosław Kaczyński może mieć innego kandydata w wyborach prezydenckich niż Andrzej Duda - stwierdził wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Zdaniem gościa dogrywki w "Jeden na jeden" w tvn24.pl, jeżeli prezydent Duda "nie dostanie poparcia PiS i pieniędzy PiS, to może być zupełnie inna sytuacja".

- Rafał Trzaskowski jak dotąd miał dużo więcej wpadek niż Patryk Jaki. On się kompromituje błędami ortograficznymi - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dogrywce programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Zapewnił również o swoim przekonaniu, że to kandydat Zjednoczonej Prawicy wygra wybory na prezydenta Warszawy.

Nowoczesną i PO łączy to, że zrobimy wszystko, żeby kandydat PiS-u nie wygrał - powiedziała w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, komentując różnych kandydatów opozycji na prezydenta Wrocławia. Zadeklarowała jednak, że jeżeli do drugiej tury wyborów trafi kandydat opozycji, to Nowoczesna i PO będą się wzajemnie wspierać.