Zełenski: dziękuję Polsce za to, że moja wizyta była treściwa. Teraz tę treść trzeba odczuć na froncie

Źródło:
PAP
Zełenski: dziękuję Polsce za to, że moja wizyta była naprawdę treściwa, teraz ta treść musi zostać odczuta na froncie
Zełenski: dziękuję Polsce za to, że moja wizyta była naprawdę treściwa, teraz ta treść musi zostać odczuta na froncieTVN24
wideo 2/21
Zełenski: dziękuję Polsce za to, że moja wizyta była naprawdę treściwa, teraz ta treść musi zostać odczuta na froncieTVN24

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w czwartek wieczorem nagraniu podziękował Polsce za środową wizytę. - Bardzo ważne, by prace naszej delegacji w Warszawie i w stałej komunikacji z polskimi partnerami były odczuwane przez nasz front. Obrona naszych ludzi, wsparcie naszej wytrwałości, przede wszystkim żołnierzy, to kwestia numer jeden podczas wszystkich rozmów i spotkań - stwierdził.

W czwartek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował nagranie z codziennym raportem. - Dzisiaj cały dzień już jestem w Ukrainie, w Kijowie, tutaj, na Bankowej (w siedzibie prezydenta - red.) - przekazał. Jak dodał, był to "dzień wewnętrznych narad i przygotowań do wydarzeń zaplanowanych na najbliższe tygodnie".

ZOBACZ: Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego na Zamku Królewskim

Szef ukraińskiego państwa odniósł się do środowej wizyty w Polsce. - Bardzo ważne, by treść wizyty w Polsce, prace naszej delegacji w Warszawie i w stałej komunikacji z polskimi partnerami były odczuwane przez nasz front. Obrona naszych ludzi, wsparcie naszej wytrwałości, przede wszystkim żołnierzy, to kwestia numer jeden podczas wszystkich rozmów i spotkań. To właśnie obrona: broń dla Ukrainy, amunicja dla Ukrainy, nowe systemy obronne dla Ukrainy - kontynuował.

- I dziękuję Polsce, dziękuję naszym partnerom za to, że ta wizyta była prawdziwie treściwa - dodał.

"Ukraina potrafi być wdzięczna. Wdzięczna za taką solidarność"

Prezydent przypomniał, że w środę wieczorem w Chełmie wraz z premierem Mateuszem Morawieckim spotkał się z prezydentami Rzeszowa, Przemyśla, Lublina i Chełma.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zachodnie media o wizycie Zełenskiego w Polsce

- Podziękowałem całej społeczności miast-ratowników. Wszystkim, którzy pomagali Ukraińcom, którzy naprawdę udowodnili w pierwsze dni pełnowymiarowej wojny, że między ukraińskimi i polskimi sercami nie ma żadnych barier, granic, przeszkód - przekazał Zełenski.

- Ukraina potrafi być wdzięczna. Wdzięczna za taką solidarność. Historyczną solidarność - zaznaczył.

Prezydent poinformował, że w czwartek przeprowadził naradę z premierem Denysem Szmyhalem na temat spraw bieżących oraz naradę o sytuacji bezpieczeństwa i działaniu organów ścigania. Z wojskowymi rozmawiał o "najgorętszych punktach" na linii frontu.

Autorka/Autor:pp/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: https://www.president.gov.ua/

Tagi:
Raporty: