USA. Ciała ośmiu osób z jednej rodziny z ranami postrzałowymi. "Społeczność odczuwa stratę i ból"

Źródło:
PAP, CNN

Ciała ośmiu osób, w tym pięciorga dzieci, znaleziono w domu w miejscowości Enoch w amerykańskim stanie Utah - przekazały lokalne władze. Jak poinformowały, 42-letni Michael Haight zastrzelił swoją żonę, pięcioro dzieci i teściową, a następnie popełnił samobójstwo.

W miejscowości Enoch w amerykańskim stanie Utah 42-letni Michael Haight zastrzelił swoją żonę, pięcioro dzieci i teściową, a następnie popełnił samobójstwo. Pod koniec grudnia jego żona wniosła o rozwód - poinformowały w czwartek lokalne władze.

Policja ustaliła, że Tausha Haight, żona Michaela, złożyła do sądu wniosek o rozwód 21 grudnia, a 27 grudnia jej mąż otrzymał pozew. Podczas konferencji prasowej policjanci przyznali, że mieli wcześniej do czynienia z rodziną Haighta, ale nie podali żadnych szczegółów.

W środę policjanci udali się do domu Haightów, ponieważ ich rodzina i znajomi zgłosili, że nie mogą się z nimi skontaktować. Na miejscu znaleźli ciała z ranami postrzałowymi. Ojciec zabił dzieci w wieku od czterech do 17 lat, żonę i jej 78-letnią matkę.

Prawnik Taushy Haight, James Park, który miał prowadzić jej sprawę rozwodową, powiedział, że jego klientka nie wspominała o tym, by obawiała się męża, jednak ze względu na śledztwo odmówił podania szczegółów.

Mieszkańcy "odczuwają stratę i ból"

Rob Dotson, przedstawiciel władz Enoch, powiedział, że cała społeczność jest wstrząśnięta tragicznymi losami dobrze znanej w miasteczku rodziny.

- Ta społeczność obecnie cierpi. Odczuwa stratę, ból i ma wiele pytań - oświadczył Dotson w opublikowanym w środę nagraniu wideo. Dodał, że policja ma wkrótce ujawnić więcej szczegółów na temat zdarzenia.

Lokalne władze nie przekazały, kiedy nastąpiła śmierć znalezionych osób, początkowo nie poinformowano także o motywach zbrodni. Nie ujawniły również, kto i kiedy poprosił o kontrolę posiadłości.

Urzędnicy stwierdzili, że nic nie wskazuje na to, aby mieszkańcom Enoch groziło obecnie niebezpieczeństwo.

Gubernator stanu Utah Spencer Cox poprosił na Twitterze o modlitwę za społeczność Enoch. "Nasze serca są ze wszystkimi dotkniętymi tą bezsensowną przemocą" - napisał.

Enoch to licząca 8 tys. mieszkańców miejscowość leżąca w pół drogi między Salt Lake City a Las Vegas, w pobliżu Cedar City na południu stanu Utah.

Autorka/Autor:js / prpb

Źródło: PAP, CNN