Ukraińska armia potwierdza: ważna strategicznie miejscowość odbita z rąk okupantów

Źródło:
PAP, nv.ua

Siły ukraińskie wyzwoliły miejscowość Urożajne w obwodzie donieckim i umacniają się na osiągniętych pozycjach – poinformowała wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar w komunikacie na serwisie Telegram. Wcześniej o wyzwoleniu wsi, blokującej drogę siłom ukraińskim w kierunku okupowanych miast Berdiańska i Mariupola, informowały ukraińskie media, powołując się na własne źródła.

"Urożajne zostało wyzwolone. Nasi obrońcy umacniają się na osiągniętych pozycjach. Działania ofensywne trwają" - napisała w środę Hanna Malar na kanale Telegram.

Dwa dni wcześniej Malar informowała o "pewnych sukcesach" sił ukraińskich w Urożajnem, leżącym przy granicy obwodów zaporoskiego i donieckiego. Ukraińskie media relacjonowały wówczas, że siły ukraińskie odbiły z rąk wroga wioskę, blokującą im drogę w kierunku okupowanych miast Berdiańska i Mariupola.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

O wkroczeniu sił ukraińskich do Urożajnego informował 12 sierpnia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW), powołując się na nagrania opatrzone danymi geolokalizacyjnymi.

Ukraińskie wojsko w obwodzie donieckim Min. Obrony Ukrainy

Urożajne jest położone w rejonie wołnowaskim w obwodzie donieckim. Wcześniej rosyjscy prowojenni blogerzy podali, że wycofała się stamtąd armia rosyjska.

Ukraiński resort obrony ogłosił w czerwcu wyzwolenie dziewięciu wsi na południu i wschodzie kraju. Od początku kontrofensywy Siły Zbrojne Ukrainy odzyskały ponad 192 metry kwadratowe kilometrów terytorium na południu Ukrainy i 40 tysięcy kilometrów w kierunku Bachmutu.

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: PAP, nv.ua

Źródło zdjęcia głównego: Min. Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty: