Ukraińcy uderzyli "w miejsce koncentracji rosyjskich żołnierzy"

Źródło:
PAP
W wyniku wybuchu w obozie w Ołeniwce zginęli ukraińscy jeńcy wojenni. Nagranie archiwalne
W wyniku wybuchu w obozie w Ołeniwce zginęli ukraińscy jeńcy wojenni. Nagranie archiwalne
Reuters Archive
W obozie w Ołeniwce doszło do wybuchu, w wyniku którego zginęli ukraińscy jeńcy wojenniReuters Archive

Siły ukraińskie uderzyły w rosyjskich żołnierzy w Ołeniwce w obwodzie donieckim - podał sztab generalny w Kijowie. Według czwartkowego raportu, nie żyje 19 wojskowych, w tym zastępca dowódcy jednostki.

"Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły atak rakietowy na miejsce koncentracji wojsk rosyjskich w Ołeniwce w obwodzie donieckim, wykorzystując do tego ukraińskie systemy rakietowe. Według wstępnych danych straty wroga wyniosły 19 zabitych rosyjskich okupantów, w tym zastępcy dowódcy rosyjskiej jednostki. Rannych jest 12 okupantów, w tym dowódca" - przekazał sztab we wpisie na Facebooku.

Odparte ataki w okolicach Orliwki

Naczelny dowódca ukraińskiej armii, generał Ołeksandr Syrski powiadomił o odparciu ataku sił rosyjskich w okolicach Orliwki, która również znajduje się w obwodzie donieckim. Zaznaczył jednocześnie, że przeciwnik kontynuuje działania ofensywne na wielu kierunkach frontu.

"Szczególnie napięta sytuacja utrzymuje się na kierunku awdijiwskim i zaporoskim, gdzie rosyjskie oddziały szturmowe starają się przerwać obronę naszych wojsk i zdobyć miejscowości: Toneńke, Orliwka, Semeniwka, Berdyczi, Krasnohoriwka" - poinformował.

Trwają także intensywne walki w rejonach Robotynego i Werbowego, czyli miejscowości, nad którymi Rosjanie starają się odzyskać kontrolę - powiadomił Syrski .

Autorka/Autor:tas/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych

Tagi:
Raporty: