Sztab sił zbrojnych Ukrainy: na niektórych kierunkach na wschodzie osłabły działania bojowe

Źródło:
PAP
Michał Przedlacki o rzucaniu przez Rosjan "jednorazowych". Tak "dowódcy nazywają poborowych"
Michał Przedlacki o rzucaniu przez Rosjan "jednorazowych". Tak "dowódcy nazywają poborowych"TVN24
wideo 2/21
Michał Przedlacki o rzucaniu przez Rosjan "jednorazowych". Tak "dowódcy nazywają poborowych"TVN24

W niektórych miejscowościach na zachód od Doniecka odnotowano spadek intensywności prowadzenia działań bojowych - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W porannym komunikacie wydanym w poniedziałek zaznaczono, że Rosjanie "zwiększyli intensywność użycia samolotów w celu zniszczenia krytycznej infrastruktury".

Ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych opublikował komunikat opisujący sytuację na froncie według stanu na poniedziałek rano.

"Na kierunkach Awdijiwki, Kurachowego, Nowopawliwki i Zaporoża odnotowuje się spadek intensywności prowadzenia działań bojowych" - podał sztab, odnosząc się do miast i miejscowości leżących na zachód od Doniecka. Jednocześnie na kierunku donieckim wojska rosyjskie nie zaprzestają prób przerwania obrony ukraińskiej.

Relacja tvn24.pl: Rosja atakuje Ukrainę >>>

Rosja zwiększyła "intensywność użycia samolotów"

W komunikacie sztab poinformował, że Rosja "zwiększyła intensywność użycia samolotów w celu zniszczenia krytycznej infrastruktury" obszarów zamieszkanych w strefie działań bojowych. W szczególności sztab wymienia ostrzały infrastruktury w rejonach miejscowości Łyman, Ozerne i Dibrowa.

Działania bojowe trwały też w kierunku Siewierodoniecka, w rejonie wsi Toszkiwka w obwodzie ługańskim.

Sztab poinformował, że w ciągu minionej doby ukraińskie siły zniszczyły między innymi sześć czołgów i cztery pociski manewrujące przeciwnika.

Autorka/Autor:akw//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: