TVN24 | Świat

Kot spał na twarzy niemowlęcia, chłopiec zmarł

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Tragiczny wypadek w obwodzie rówieńskim
Google EarthTragiczny wypadek w obwodzie rówieńskim

W obwodzie rówieńskim na Ukrainie doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zmarło czteromiesięczne dziecko - służba pogotowia ratunkowego z tego regionu informuje, że niemowlę zmarło, ponieważ na jego twarzy spał kot.

Zgłoszenie w sprawie zdarzenia wpłynęło do służb ratunkowych w poniedziałek po południu. Według ustaleń policji czteromiesięczny chłopczyk był w wózku na podwórku pod opieką 36-letniej matki. Kobieta na kilka minut zostawiła dziecko, a po powrocie zobaczyła na twarzy syna siedzącego kota. Stwierdziła u dziecka brak oznak życia.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ojciec niemowlęcia przed przyjazdem pogotowia wykonał masaż serca dziecka. Jednak ani mężczyźnie, ani pracownikom pogotowia nie udało się uratować niemowlęcia. Jego śmierć biologiczną stwierdzono w szpitalu.

W komunikacie policji czytamy, że przyczyną zgonu był niedobór tlenowy w organizmie spowodowany zamknięciem dróg oddechowych przez zwierzę domowe. Ukraińska redakcja BBC przypomina, że do podobnej tragedii doszło na Ukrainie w 2019 roku. Wtedy również na twarzy 9-miesięcznego dziecka, zostawionego bez opieki w wózku na podwórku, usiadł kot. Niemowlę udusiło się.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości