Pola spalone w wyniku rosyjskich ataków. Doradca Zełenskiego pokazał nagranie 

Aktualizacja:
Autor:
asty,
ads,
momo,
tas
//now
Źródło:
tvn24.pl
Ukraińskie pola po rosyjskich ostrzałach
Ukraińskie pola po rosyjskich ostrzałach twitter.com/Podolyak_M
wideo 2/26
twitter.com/Podolyak_MUkraińskie pola po rosyjskich ostrzałach

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 170 dni. Mychajło Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, opublikował na Twitterze nagranie przedstawiające ukraińskie pola uprawne wypalone w wyniku rosyjskich ostrzałów. "To właśnie jest oblicze ruskiego miru" - napisał. Rosyjscy okupanci przebudowują filharmonię w Mariupolu na więzienie, by zorganizować tam "trybunał", przed którym mają stawać ukraińscy żołnierze – przekazał doradca mera tego miasta Petro Andriuszczenko. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia w Ukrainie.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 4:27

  Instytut Studiów nad Wojną: ukraińskie siły zniszczyły ostatni funkcjonujący most wykorzystywany przez rosyjskie siły do transportu sprzętu wojskowego w pobliżu elektrowni wodnej w Kachowce.

 • 4:25

  Instytut Studiów nad Wojną: rosyjskie jednostki "ochotnicze" prawdopodobnie są rozmieszczane tylko częściowo w celu wzmocnienia określonych obszarów i nie są rozmieszczane w swoich pełnych strukturach organizacyjnych.

 • 3:20

  Gospodarka Rosji skurczyła się o cztery proc. w drugim kwartale 2022 roku, czyli w pierwszym pełnym kwartale od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę - poinformowała agencja Reutera, cytując dane rosyjskiej federalnej służby statystycznej Rosstat. Stanowiło to gwałtowne odwrócenie w stosunku do pierwszego kwartału, kiedy to gospodarka wzrosła o 3,5 proc.

 • 2:11

  Wołodymyr Zełeński podziękował Republice Czeskiej, państwom nadbałtyckim i innym państwom europejskim za podniesienie kwestii zakazu podróżowania dla rosyjskich obywateli na forum dyskusji w Unii Europejskiej.

 • 23:40

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim cyklicznym wystąpieniu w mediach społecznościowych ponownie zażądał zakazu podróżowania dla rosyjskich obywateli. Ukraiński przywódca oświadczył, że po wszystkich zbrodniach, jakie rosyjscy najeźdźcy dokonali na Ukrainie, nie może być innej alternatywy jak tylko uznanie Rosji za państwo terrorystyczne.

 • 21:01

  Dwóch cywilów zginęło, a 13 zostało rannych w rosyjskim ostrzale Kramatorska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformowała tamtejsza rada miejska.

  W ostrzale uszkodzonych zostało co najmniej 20 budynków. Na jednym z osiedli wybuchł pożar.

  Władze podkreślają, że nie jest to ostateczny bilans strat. Apelują do mieszkańców o ewakuację.

  W piątek pięć rakiet spadło również na Zaporoże na południowym wschodzie Ukrainy. Pociski trafiły w obiekty infrastrukturalne. Na razie wiadomo o jednej rannej osobie.

 • 20:59

  Do ukraińskiego portu Piwdennyj wpłynął statek handlowy Brave Commander pod banderą Liberii, który dostarczy zboże do Etiopii - poinformował minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow. To pierwszy statek ze zbożem, który wypłynie z Ukrainy do Afryki od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę - podkreśliła agencja Reutera.

  W sobotę ma rozpocząć się załadunek jednostki, która ma przetransportować 23 tysięcy ton ukraińskiego zboża.

  Porozumienie o odblokowaniu eksportu zbóż z portów ukraińskich zostało zawarte 22 lipca. Ukraina i Rosja w osobnych umowach podpisanych z Turcją i ONZ zobowiązały się do zapewnienia bezpiecznych korytarzy morskich z trzech portów.

  Dotychczas z ukraińskich portów wyszło 14 statków, na których pokładzie było łącznie ponad 430 tysięcy ton produktów rolnych.

 • 19:25

  Ukraińcy potrzebują wsparcia duchowych przywódców - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie z papieżem Franciszkiem.

  Zełenski napisał na Twitterze, że przekazał Ojcu Świętemu informacje o agresji Rosji przeciwko państwu ukraińskiemu i o jej okropnych zbrodniach.

  "Jestem wdzięczny papieżowi za jego modlitwy za Ukrainę. Nasz naród potrzebuje wsparcia od światowych przywódców duchowych, którzy powinni przekazywać światu prawdę o okrucieństwach dokonywanych przez agresora na Ukrainie" - dodał prezydent.

  Ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz poinformował, że piątkowa rozmowa Zełenskiego z papieżem była trzecią od początku wojny w Ukrainie.

  - Papieskie dotknięcie cierpiącego kraju może pomóc zatrzymać wojnę i wprowadzić pokój - dodał ambasador odnosząc się do deklarowanej przez Franciszka woli złożenia wizyty w Ukrainie. Jej termin nie jest nadal znany.

 • 18:18

  Rosja przygotowuje się do przeprowadzenia fikcyjnych referendów w sprawie przyłączenia okupowanych terytoriów na Ukrainie, w tym w Donbasie oraz obwodach charkowskim, chersońskim i zaporoskim - przekazał wysoki rangą przedstawiciel administracji USA. Dodał, że informacje wywiadowcze USA wskazują, że stanie się to w najbliższych tygodniach.

  Jak powiedział podczas briefingu dla dziennikarzy oficjel, informacje posiadane przez USA pokazują, że przedstawiciele Kremla rozkazali zorganizowanie referendów na okupowanych terytoriach, a jednocześnie sprawdzają kandydatów do władz terytoriów.

  - Nasze informacje sugerują, że rosyjscy oficjele są zaniepokojeni, że frekwencja w tych referendach będzie niska, z uwagi na zniszczenia, które spowodowała Rosja i powszechny sprzeciw wobec rosyjskiej okupacji - powiedział przedstawiciel Białego Domu. - Rosjanie sami wiedzą, że to, co robią jest pozbawione legitymacji i nie będzie odzwierciedlać woli ludzi - dodał.

  Pytany przez Polską Agencję Prasową, czy zmieni to obecną politykę USA w sprawie dostaw broni dłuższego zasięgu - dotychczas administracja sugerowała, że może to doprowadzić do "III wojny światowej" - urzędnik odpowiedział, że USA "nie zachęcają Ukrainy, by prowadziła uderzenia poza swoimi granicami".

 • 16:55

  Władze Rosji prowadzą cichą "mobilizację przemysłu" i kontrolują ruchy kadrowe w przedsiębiorstwach obronnych - poinformował w piątek Główny Zarząd Wywiadu ukraińskiego ministerstwa obrony.

  Wiadomo, że Rostec (należący do państwa rosyjski koncern, zrzeszający ponad 800 przedsiębiorstw z różnych branż, realizujący ok. 40 proc. całkowitego wolumenu zamówień obronnych i cywilnych państwa rosyjskiego) od początku sierpnia wprowadził zakaz udzielania urlopów dla całej kadry zarządzającej i dużej części pracowników niższego szczebla - przekazały ukraińskie służby.

  W niektórych firmach wchodzących w skład Rostecu "bezterminowe odroczenie urlopu" dotyczy 100 procent pracowników.

 • 16:46

  Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, opublikował w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające ukraińskie pola uprawne wypalone wskutek rosyjskich ostrzałów. "To właśnie jest oblicze ruskiego miru" - napisał.

  "Wypalone pola w Ukrainie. To właśnie jest oblicze 'ruskiego miru': zniszczenie, śmierć i dewastacja. Największym pragnieniem Rosji jest to, by widzieć taką Europę" - napisał Podolak na Twitterze.

  "Linia rozgraniczenia między naszym światem a piekłem jest obecnie w Ukrainie i odeślemy diabła do czyśćca. Potrzebujemy jedynie broni do egzorcyzmu" - dodał.

  Do wpisu dołączył nagranie pokazujące czarne, wypalone pola i unoszące się w tle kłęby dymu.

 • 14:15

  Siły zbrojne Ukrainy zlikwidowały magazyn amunicji armii rosyjskiej na terenie wsi Wesełe w obwodzie chersońskim - poinformowało Dowództwo Operacyjne Południe.

  Podczas ataku rakietowego, oprócz amunicji, rosyjskie wojsko straciło także 11 żołnierzy.

 • 13:58

  W wyniku rosyjskiej agresji ponad 100 bibliotek w Ukrainie zostało zniszczonych częściowo, a ponad 21 całkowicie – poinformował wiceminister kultury i polityki informacyjnej Ukrainy Rostysław Karandiejew na briefingu w Kijowie.

  - To charakterystyczna cecha Rosji – zniszczyć mowę ojczystą, narzucić własne reguły życia. 101 bibliotek utraciło znaczną część swoich zasobów, a w 21 nie zachował się żaden dokument – oznajmił Karandiejew, cytowany przez portal Suspilne.

  Dodał, że rosyjscy okupanci usuwają z bibliotek i szkół wszystkie bez wyjątku książki w języku ukraińskim.

  Najbardziej ucierpiały biblioteki w obwodach donieckim na wschodzie kraju, kijowskim na północy, mikołajowskim na południu i charkowskim na północnym wschodzie.

 • 13:54

  Dzienne straty armii rosyjskiej w wojnie z Ukrainą to około 500 zabitych i rannych żołnierzy - poinformował "New York Times", powołując się na dane wywiadu amerykańskiego.

  Zdaniem ekspertów, wypowiadających się dla tego amerykańskiego dziennika, tak duże straty znacznie uszczupliły rosyjską armię i zmniejszyły skuteczność jej działań na polu walki. Jak twierdzą analitycy, wpływa to na zdolność Rosjan do prowadzenia skutecznej kampanii naziemnej w Ukrainie.

 • 13:44

  Rodziny rosyjskich żołnierzy w pośpiechu uciekły z miejscowości na wybrzeżu Morza Azowskiego, położonych pod Mariupolem na południowym wschodzie Ukrainy. Najeźdźcy obawiają się powtórki z Krymu, gdzie doszło do eksplozji w rosyjskiej bazie lotniczej - oznajmił doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

  "Wszystkie rodziny opuściły wybrzeże na odcinku od miejscowości Mełekine do Biłosarajskiej Kosy (około 20-30 km na południowy zachód od Mariupola). Ponadto kolaboracyjny mer miasta Kostiantyn Iwaszczenko zwiększył liczebność osobistej ochrony z czterech do siedmiu osób. Wśród okupantów i ich współpracowników panuje strach. I to jest dobra wiadomość" - napisał Andriuszczenko na kanale Telegram.

  We wtorek doszło do serii eksplozji w rosyjskiej bazie w Nowofedoriwce na okupowanym Krymie, wykorzystywanej wcześniej do prowadzenia nalotów przeciwko Ukrainie. Władze w Kijowie nie wzięły odpowiedzialności za atak na obiekt, lecz sztab generalny sił zbrojnych potwierdził, że tego dnia przeciwnik stracił dziewięć samolotów.

 • 13:29

  We Lwowie uczczono pamięć ponad czterdziestu studentów poległych od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę – poinformowała ukraińska telewizja Espreso.

  W centrum Lwowa umieszczono w piątek, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Młodzieży, ponad 40 imiennych dyplomów, które otrzymaliby studenci z całego kraju, gdyby nie zginęli na wojnie.

  - Studenci stanowią najaktywniejszą społeczność rozwijającą swoje miasto i kraj oraz inicjującą i wprowadzającą zmiany. Dlatego ta akcja jest dla wszystkich mocnym przypomnieniem, że musimy kontynuować walkę i wolontariat, by uczcić pamięć tych, którzy zginęli broniąc ojczyzny – oświadczył szef wydziału polityki młodzieżowej Rady Miejskiej Lwowa Rostysław Junyk.

  Akcję pod hasłem "Dyplomy, które nigdy nie zostaną wydane" zainicjowały Studencka Rada Lwowa i wydział polityki młodzieżowej Rady Miejskiej tego miasta.

 • 13:27

  Rosyjscy okupanci przebudowują filharmonię w Mariupolu nad Morzem Azowskim na więzienie, by zorganizować tam "trybunał" nad ukraińskimi żołnierzami – oświadczył doradca mera miasta Petro Andriuszczenko na kanale Telegram.

  "Oprócz klatek przygotowują specjalny bunkier-garaż dla więźniarek, które będą przewozić naszych bohaterów znajdujących się w niewoli. Tego nie było przed wojną. Jest to budowane wyłącznie w jednym celu. Trybunał" – oznajmił Andriuszczenko.

  Dodał, że bunkier jest łączony specjalnymi korytarzami z klatkami i celami.

 • 13:24

  Od początku rosyjskiej inwazji Rosjanie ani razu nie wyrazili zgody na otwarcie korytarza humanitarnego w celu dostarczenia lekarstw na okupowane tereny Ukrainy - powiadomił wiceminister zdrowia Ukrainy Ołeksandr Komaryda.

  "Zdarzają się nawet przypadki skrajnie cynicznych zachowań (wroga). Okupacyjne wojska zabierają wolontariuszom pomoc humanitarną (lekarstwa) i rozdają ją (na okupowanych ziemiach) jako (rzekome) wsparcie z Rosji" - napisano w informacji resortu, przytoczonym przez agencję Interfax-Ukraina.

  Jak podkreślił Komaryda, ministerstwo zwracało się z prośbą o pomoc do licznych organizacji międzynarodowych, takich jak Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czy Lekarze bez Granic, lecz żaden z tych podmiotów nie był w stanie udzielić gwarancji bezpieczeństwa dostaw lekarstw ani pomóc w ich dostarczeniu na terytoria kontrolowane przez Rosjan.

  Około 10 osób zmarło w ubiegłym tygodniu, czekając w kolejce na wyjazd z okupowanego przez wroga Mariupola, na południowym wschodzie Ukrainy – oznajmił w czwartek mer miasta Wadym Bojczenko. Samorządowiec podkreślił, że jedną z przyczyn tragedii był brak odpowiedniej opieki medycznej.

 • 12:16

  "Wasze wsparcie jest wspaniałe i tak ważne dla Ukrainy. Nasza armia umiejętnie wykorzysta te 'uzupełnienia' na polu bitwy. P.S. Więcej 'prezentów' przybędzie wkrótce" - napisał w mediach społecznościowych ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow.

  Ukraiński minister podziękował w ten sposób swojemu brytyjskiemu odpowiednikowi Benowi Wallace’owi oraz wszystkim Brytyjczykom.

  Wallace deklarował kilka dni wcześniej, że jego kraj dostarczy Ukrainie trzy kolejne systemy M270 MLRS, a także "znaczną liczbę" pocisków do tego typu broni. Wcześniej Londyn przekazał już Kijowowi trzy takie wyrzutnie.

  Wyrzutnie M270 MLRS przypominają amerykańskie systemy HIMARS, a według ukraińskiej redakcji BBC mogą razić cele z odległości około 80 kilometrów.

 • 12:08

  Zgodnie z obietnicą Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie dodatkowe wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet M270 MLRS - ogłosił ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow. Podziękował Brytyjczykom za tę kolejną partię pomocy wojskowej.

  "Wielka Brytania obiecała, Wielka Brytania dostarczyła! Więcej M270 MLRS przybyło na Ukrainę" - napisał na Twitterze Reznikow.

 • 10:34

  Rosyjscy żołnierze trzymają nas na muszce i wykorzystują Zaporoską Elektrownię Jądrową jako bazę wojskową – przekazali BBC ukraińscy pracownicy tej okupowanej przez siły rosyjskie placówki, której sytuacja wywołuje obawy, że może tam dojść do katastrofy jądrowej.

  Atakujące Ukrainę wojska rosyjskie okupują największą elektrownię atomową w Europie od marca. Wciąż pracuje w niej jednak personel ukraiński – wyjaśnia brytyjska stacja.

 • 10:33

  Informację o zwolnieniu Osipowa podał też doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko na Telegramie.

  "Wybuch na lotnisku wojskowym Saki był dla (prezydenta Rosji Władimira) Putina większym ciosem, niż zatopienie krążownika 'Moskwa'. Zarówno pod względem materialnym(…), jak i moralnym – na cały kraj i świat ukazano brak ochrony ważnego obiektu wojskowego. W rezultacie dziś okazało się, że zwolniony został dowódca-niegodziwiec Igor Osipow" – napisał Heraszczenko.

  Pravda Gerashchenko

  Большая порка для путина Взрыв военного аэродрома в Саках стал для путина большим ударом, чем потопление крейсера «москва». Как в материальном плане, (вред, который наносили своими ударами 30 бомбардировщиков, был гораздо больше полубесполезного старого корыта), так и в моральном – беззащитность важного военного объекта была показана на всю страну и на весь мир. А истошные вопли – «Мама, мамулечка! Надо сваливать отсюда!», вместе с истерикой орков, толпами тянущихся в пробках через Крымский мост, доставили немало позитивных эмоций миллионам украинцев, уже 6-й месяц живущих под постоянными ударами ракет. Уверен, что про позор путина докладывали всем его союзникам – и Си Цзиньпиню, и аятолле Али Хаменеи, и Ким Чен Ыну. И даже самые упоротые ватники, смотря на клубы дыма над Евпаторией, начали подозревать, что «специальная военная операция» идёт совсем не по плану. В результате сегодня стало известно об увольнении командующего подонка игоря осипова. Его заменит другой подонок, вице-адмирал Виктор Соколов. #мое_мнение #запоребрик Eng Twitter | Rus Twitter | YouTube | TikTok | Прислать фото/видео

 • 10:32

  Dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Igor Osipow został zdymisjonowany – poinformował w piątek ukraiński portal Cenzor.net, powołując się na rosyjskie kanały Telegramu.

  Nowym dowódcą Floty Czarnomorskiej został wiceadmirał Wiktor Sokołow – przekazał Cenzor.net.

 • 8:54

  Rosyjski sprzęt wojskowy zniszczony w wyniku wtorkowego ataku na bazę lotniczą w Nowofedoriwcena anektowanym Krymie był wart 650-850 mln dolarów – oszacowało ukraińskie wydanie "Forbesa".

  Ze zdjęć satelitarnych amerykańskiej firmy Planet Labs wynika, że na lotnisku Saki kilka godzin przez atakiem znajdowało się ponad 20 samolotów. Były to przeważnie myśliwce Su-30SM i samoloty zwiadowcze Su-24MR, a także jeden ciężki samolot transportowy Ił-76 i kilka śmigłowców – powiedział rzecznik sił powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat.

  Forbes szacuje wartość Su-30SM na 50 mln dol., Su-24MR - na 6 mln dol., a Iła-76 - na 86 mln dol. Baza w Nowofedoriwce była wykorzystywana wcześniej do prowadzenia nalotów przeciwko Ukrainie.

 • 8:22

  W wyniku niedawnych eksplozji na rosyjskim lotnisku wojskowym naKrymie zniszczonych lub poważnie uszkodzonych zostało co najmniej pięć samolotów Su-24 i trzy Su-30. To znacznie osłabiło lotnictwo rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – ocenił w piątek brytyjski resort obrony.

 • 7:38

  Siedmiu cywilów zginęło, a 14 zostało rannych w ciągu ostatniej doby w rosyjskich ostrzałach w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy - poinformował w piątek na Telegramie szef regionalnych władz Pawło Kyryłenko.

  Jak powiadomił, trzy osoby poniosły śmierć w Bachmucie, dwie w miejscowości Kurachowe, a także po jednej w Awdijiwce i Marjince

 • 7:37

  Mieszkańcy obwodu chersońskiego na południu Ukrainy bardziej boją się warkotu silników ciężarówek Ural i wulgaryzmów z rosyjskim akcentem na własnym podwórku, niż ostrzałów wroga - ocenił w piątek lojalny wobec Kijowa wiceprzewodniczący rady regionu Jurij Sobolewski.

  "Noc na Chersońszczyźnie nie była spokojna. Oprócz alarmów przeciwlotniczych i doniesień o wybuchach w okolicach Nowej Kachowki, pojawiły się też informacje o rosyjskich rewizjach i zatrzymaniach w Chersoniu. Wszystko w najlepszych tradycjach lat 30. w ZSRR. (...) Kiedy ludzie (słyszą, że przybyli do nich najeźdźcy), od razu pojawiają się u nich myśli, po kogo tym razem przyjechali" - napisał Sobolewski na Telegramie.

  "Trzymajcie, się przyjaciele. Ukraińskie wojska są blisko!" - zaapelował samorządowiec do mieszkańców.

 • 7:36

  Z obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy wyjechało już trzy czwarte ludności – poinformował szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko w ukraińskiej telewizji. Na początku sierpnia władze kraju ogłosiły przymusową ewakuację z regionu.

  "Ewakuacja trwa zgodnie z planem. Większa część ludności już wyjechała – to trzy czwarte obwodu. Średnio 600-700 osób na dobę" – oznajmił Kyryłenko.

  Podkreślił, że jednocześnie trwają przygotowania do sezonu jesienno-zimowego, który będzie praktycznie w 100 proc. bez gazu.

 • 6:34

 • 6:17

 • 4:37

  Instytut Studiów nad Wojną: Ukraina kontynuuje ataki na rosyjskie stanowiska dowodzenia przy pomocy systemów rakietowych HIMARS. Z raportów wynika, że siły rosyjskie w oczekiwaniu na ukraińską kontrofensywę przenoszą swoje stanowiska dowodzenia znajdujące się w pobliżu linii frontu.

 • 4:33

  Instytut Studiów nad Wojną: rosyjskie władze okupacyjne w Mariupolu przygotowują się do przeprowadzenia pokazowych procesów i ewentualnych egzekucji ukraińskich jeńców wojennych, którzy walczyli w zakładach Azwostalu.

 • 4:33

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napomniał urzędników, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, aby przestali rozmawiać z dziennikarzami o taktyce militarnej Kijowa przeciwko Rosji. To jest "po prostu nieodpowiedzialne" - podkreślił.

 • 4:32

  Objęty kanadyjskimi sankcjami rosyjski oligarcha Roman Abramowicz zdecydował się sprzedać swoje północnoamerykańskie aktywa, w tym między innymi kanadyjską stalownię. W Kanadzie od końca czerwca obowiązują przepisy umożliwiające konfiskatę rosyjskich aktywów.

 • 4:32

  Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu - oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że tego dnia rosyjskie pociski znów uderzyły w terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, która jest pod kontrolą wojska Rosji.

 • 4:31

  Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew był w czwartek w Donbasie - pisze portal Ukrainska Prawda. Spotkał się z samozwańczymi władzami tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej i tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. "Szczególną uwagę" poświęcono "zharmonizowaniu" prawa separatystycznych republik z prawem Rosji - przekazał Miedwiediew.

 • 4:31

  Na 12 bilionów dolarów szacuje się wartość złóż paliw kopalnych i metali ziem rzadkich na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Na gospodarcze motywy rosyjskiego ataku na Ukrainę wskazuje w najnowszym raporcie kanadyjska firma analityczna SecDev.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty, ads, momo, tas //now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/Podolyak_M

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości