Separatyści "strącili samolot wywiadowczy"

Nagranie mające przedstawiać zestrzelenieReuters

Prorosyjscy separatyści strącili samolot wywiadowczy sił zbrojnych Ukrainy w okolicach Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie kraju – podały ukraińskie media, powołując się na świadków i sieci społecznościowe.

Według ich relacji maszyna została trafiona z działa przeciwlotniczego, gdy przelatywała nad Słowiańskiem. Nie udało się dotychczas potwierdzić tych informacji w ukraińskich resortach, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej w obwodzie donieckim i ługańskim.

Strącona maszyna to AN-30, wykorzystywany do prowadzenia rozpoznania obiektów naziemnych. W internecie umieszczono nagrania, na których widać płonący samolot, który pikuje w stronę ziemi.

Media piszą, że piloci zdołali się uratować. Jeden z użytkowników Twittera pochwalił ich, że nie pozwolili upaść samolotowi na miasto, lecz skierowali spadającą maszynę na las. Informację o strąconym samolocie podał także sztab separatystów w Słowiańsku. Operacja przeciwko separatystom na wschodniej Ukrainie trwa od początku kwietnia. Według ukraińskich władz zginęło w niej dotychczas 180 osób.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: asz\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Tagi:
Raporty: