Azot i utrata przytomności? Media o katastrofie rosyjskiego Su-30 w Irkucku

Autor:
js/adso
Źródło:
PAP

Piloci myśliwca Su-30, który w niedzielę uderzył w dom w Irkucku, mogli stracić przytomność w trakcie lotu – przekazały rosyjskie media. Według niepotwierdzonych informacji w aparaturze tlenowej pilotów mogły znajdować się resztki azotu.

Piloci Su-30 stracili przytomność w trakcie lotu – poinformował na Telegramie niezależny portal Meduza, powołując się na media państwowe, które z kolei zacytowały źródła w służbach ratunkowych. Przyczyną utraty przytomności mogły być resztki azotu w aparaturze tlenowej pilotów.

Jak oznajmiła Meduza, wcześniej rosyjski Komitet Śledczy powiadomił, że badane są dwie wersje przyczyn katastrofy: usterki techniczne i błąd pilotów.

Rosyjski Su-30 uderzył w dom w Irkucku

W niedzielę w Irkucku samolot wielozadaniowy Su-30 upadł na piętrowy dom. Rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych poinformowało, że samolot rozbił się podczas lotu testowego. Dwaj piloci zginęli. Według władz cywile nie ucierpieli w wyniku tej katastrofy.

Drugi podobny wypadek w ciągu tygodnia

18 października w katastrofie bombowca Su-34, który uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 15 osób.

Autor:js/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości