"Zwycięstwo motywuje wszystkich, porażka silnych". Putin mówi tylko o sporcie?

kremlin.ruPrezydent Putin to znany wielbiciel sportu

Prezydent Władimir Putin udzielił pierwszego wywiadu telewizji Mecz TV. Stacja, której udziałowcem jest monopolista Gazprom, rozpoczęła nadawanie 1 listopada. Dofinansowywana z federalnego budżetu ma promować wśród Rosjan sport i zdrowy styl życia. Putin z pewnością zalicza się do grona takich ludzi.

Władimir Putin, jak na wielbiciela sportu przystało, na antenie Mecz TV zachwalał zalety różnych dyscyplin sportowych. Mówił o swoich sukcesach i porażkach i obiecał, że będzie zachęcał do uprawiania sportu swoich podwładnych.

– W rzeczywistości motywuje zarówno zwycięstwo, jak i porażka. Zwycięstwo zwykle motywuje wszystkich. Najważniejsze w tym przypadku jednak jest to, by nie spocząć na laurach, by twardo działać i nadal pracować nad sobą. Porażka z kolei motywuje silnych, ponieważ tylko silny człowiek, w zderzeniu z niepowodzeniem, decyduje o tym, co trzeba zrobić, by zwyciężyć – mówił prezydent Rosji pytany o to, co motywuje bardziej.

"Wewnętrznie emocjonalny"

Gospodarz Kremla wyznał, że zaczął zajmować się sportem w wieku 11-12 lat. – Jeszcze trzy lata temu nie potrafiłem stać na łyżwach. Myślałem, że nigdy się tego nie nauczę. A jednak coś potrafię – ironizował.

Pytany, czy jest emocjonalnym kibicem, Putin odpowiedział: – Tak. Być może nie zawsze na zewnątrz to okazuję, ale wewnętrznie emocjonalny jestem zawsze, kiedy życzę wygranej naszym sportowcom.

W maju Putin zdobył osiem bramek w meczu Nocnej Hokejowej Ligi (NHL), w której grają politycy, sportowcy i biznesmeni. Prezydent zagrał w drużynie Gwiazdy NHL.

Nocna Hokejowa Liga została utworzona w 2011 r. z inicjatywy Putina. Jej zadaniem jest "zainteresowanie dorosłych Rosjan sportem, popularyzacja hokeja i utworzenie w Rosji społeczności amatorów hokeja, jednoczącej wszystkie regiony kraju".

Telewizja Mecz TV, na mocy dekretu Władimira Putina, trafiła na listę ogólnodostępnych kanałów. Producentem i zastępcą dyrektora generalnego została dziennikarka gruzińskiego pochodzenia Tina Kandelaki, która opublikowała na Twitterze zdjęcia prezydenta, udzielającego wywiadu w stroju hokejowym.

Putin jest wielbicielem nie tylko hokeja, ale także judo i sambo.

Autor: tas\mtom / Źródło: newsru.com, matchtv.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości