Putin: to Ukraina odpowiada za katastrofę boeinga

[object Object]
Putin uważa, że Ukraina jest winna katastrofy malezyjskiego samolotuReuters
wideo 2/22

Władimir Putin obciążył Ukrainę odpowiedzialnością za czwartkową katastrofę malezyjskiego samolotu pasażerskiego na jej terytorium. Prezydent Rosji stwierdził, że nie doszłoby do tej tragedii, gdyby Kijów nie wznowił działań zbrojnych przeciwko separatystom.

- Bezwarunkowo państwo, na którego terytorium to się stało, ponosi odpowiedzialność za tę straszną tragedię - zadeklarował Putin w transmitowanej przez telewizję wypowiedzi. - Do tej tragedii nie doszłoby, gdyby na tej ziemi był pokój, gdyby nie wznowiono działań bojowych na południowym wschodzie Ukrainy - zaznaczył rosyjski prezydent. Dodał jednocześnie, że polecił rosyjskim władzom wojskowym, "by udzieliły niezbędnej pomocy w śledztwie dotyczącym tego przestępstwa".

Rosyjski rząd wraz z prezydentem uczcił minutą ciszy ofiary katastrofy na wschodzie Ukrainy. Zdjęcie zamieszczono na oficjalnym profilu Kremla na Twitterze.

"Akt terrorystyczny"

W katastrofie, uznanej przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę za akt terrorystyczny, zginęło wszystkich 295 pasażerów i członków załogi Boeinga 777 linii Malaysia Airlines. Niewykluczone, że maszyna została zestrzelona.

W rejonie, gdzie spadł samolot, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

[object Object]
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: db\mtom/zp / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: