Putin: miłość jest sensem życia


Tego jeszcze nie było. Władimir Putin w czasie wystąpień, jakich w czasie swych podróży po wielkiej Rosji wygłosił już setki, w sobotę otworzył się przed uczestnikami kongresu Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego i zamiast o polityce, środowisku naturalnym czy nauce, przez kilka chwil dzielił się swoimi przemyśleniami na temat sensu życia człowieka.

- Miłość w swych wielu odsłonach jest podstawą wszystkich naszych działań. Miłość stanowi sens naszego całego życia i w ogóle trwania. To miłość do rodziny, do dzieci, do ojczyzny. Wiele twarzy miłości leży u podstaw wszystkich naszych zachowań - mówił Władimir Władimirowicz, który nie tylko szefuje państwu, ale jest też prezesem Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego.

Matka Rosja musi być kochana

Putin powiedział zgromadzonym na plenarnym spotkaniu, że "ma nadzieję na wspólną pracę" Rosjan, która zaowocuje "wzmocnieniem ich miłości do ojczyzny". - Powinno to dla nas być najważniejszym zadaniem i wszyscy powinniśmy mu się poświęcić. Jestem pewien, że tego dokonamy - powiedział.

Prezydent dodał też, że "geografia powinna być jednym z najciekawszych przedmiotów nauczania w szkołach" i należy rozwijać wiedzę geograficzną wśród młodych Rosjan.

Na koniec Putin zaproponował też zorganizowanie narodowego testu z wiedzy o geografii, by zbadać poziom wykształcenia obywateli na tym polu.

Autor: adso\mtom / Źródło: rt.com