Biały Dom: w piątek prezydent Joe Biden przyjedzie do Polski

Autor:
pqv//now
Źródło:
tvn24.pl
Biden o Putinie: myślę, że jest zbrodniarzem wojennym
Biden o Putinie: myślę, że jest zbrodniarzem wojennymReuters
wideo 2/3
ReutersBiden o Putinie: myślę, że jest zbrodniarzem wojennym

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa 26. dobę. Jak poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek Biały Dom, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleci w piątek do Polski. W sobotę przywódca Stanów Zjednoczonych spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. "Omówi, w jaki sposób USA wraz z sojusznikami i partnerami reagują na kryzys humanitarny, który wywołała nieuzasadniona i niesprowokowana wojna Rosji z Ukrainą" - czytamy w oświadczeniu Białego Domu.

"W tym tygodniu prezydent Biden pojedzie do Polski po spotkaniach z naszymi sojusznikami z NATO, grupy G7 i Unii Europejskiej w Brukseli, gdzie celem spotkania będzie omówienie międzynarodowych wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy i nałożenia na Rosję poważnych i bezprecedensowych kosztów jej inwazji. W piątek 25 marca prezydent Biden uda się do Warszawy, gdzie odbędzie się dwustronne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Omówi, w jaki sposób USA wraz z sojusznikami i partnerami reagują na kryzys humanitarny, który wywołała nieuzasadniona i niesprowokowana wojna Rosji z Ukrainą" - napisała w oświadczeniu sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki

Spotkanie Biden-Duda w sobotę 26 marca

Choć przylot Bidena do Warszawy planowany jest na piątek, to spotkanie z Dudą ma odbyć się w sobotę, 26 marca. Tego samego dnia Biden wróci do Waszyngtonu. Warszawa będzie drugim przystankiem podczas europejskiej wizyty Bidena. Wcześniej w środę prezydent USA przyleci do Brukseli, gdzie będzie w czwartek uczestniczyć w szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej. Tematami obydwu spotkań mają być sankcje przeciwko Rosji oraz pomoc humanitarna oraz "inne wyzwania związane z konfliktem". W poniedziałek Biden odbędzie też rozmowę telefoniczną z przywódcami Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, podczas której ma omówić odpowiedź na rosyjską agresję na Ukrainę.

Oglądaj TVN24 na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości