Świat

Polskie cuda w półfinale!

Świat

sxc.huMazury w półfinale konkursu!

Wielkie Jeziora Mazurskie w półfinale konkursu na 7 nowych cudów świata! Mazury zakwalifikowały się do półfinału plebiscytu fundacji "New 7 Wonders". Nasz polski cud ma teraz szansę na zdobycie pierwszego miejsca w kategorii "krajobrazy i formy polodowcowe". Do kolejnej fazy przeszła również Puszcza Białowieska. Ona również powalczy o tytuł cudu. A wszystko dzięki internautom, którzy w internecie mogli oddawać swoje głosy.

W internetowym głosowaniu wyłoniono 77 półfinalistów - po 11 z każdej kategorii. Miejsce Mazur na liście półfinalistów nie świadczy jednak, ile głosów oddano na nie w głosowaniu. Kolejność jest bowiem alfabetyczna, a nie według uzyskanego w głosowaniu rezultatu.

Mazury od kilku dni były "pewniakiem". Chociaż nie wiadomo, na którym miejscu Polscy kandydaci zakończyli rywalizację (ranking został usunięty ze strony we wtorek rano), to ostatnie, zaktualizowane wyniki plasowały Puszczę Białowieską na czwartej pozycji w kategorii lasów i parków narodowych, zaś Mazury prowadziły w kategorii krajobrazów i form polodowcowych.

Głosowanie na stronie www.new7wonders.com zakończyło się we wtorek o północy.

Konkurs "7 nowych przyrodniczych cudów świata", realizowany jest od 2008 roku przez szwajcarską fundację "New 7 Wonders".

Rywalizacja w tym przyrodniczym plebiscycie przebiega w siedmiu kategoriach: "krajobrazy, formy polodowcowe", "wyspy", "góry, wulkany", "jaskinie, formy skalne, doliny", "lasy, rezerwaty i parki narodowe", "jeziora, rzeki, wodospady" oraz "krajobrazy morskie".

Finał w 2011

Za niespełna dwa tygodnie organizatorzy zabawy z grupy półfinalistów wyłonią 28 miejsc, które wejdą do finału i do 2011 roku będą walczyć o miano jednego z siedmiu cudów natury.

Strona internetowa mazurycudnatury.pl, za pomocą której można było oddawać głosy, niemal pękała od wizyt internautów, którzy chcieli zagłosować na polski cud.

ZOBACZ WSZYSTKICH PÓŁFINALISTÓW GŁOSOWANIA

Kraina Wielkich Jezior na mapie

Źródło: new7wonders.com

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu