TVN24 | Świat

Co najmniej 13 milionów widzów w trakcie pogrzebu księcia Filipa

TVN24 | Świat

Autor:
pqv//now
Źródło:
PAP

Prawie 13,6 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii obejrzało transmisję telewizyjną z sobotniego pogrzebu księcia Filipa. Dane nie obejmują widzów, którzy śledzili ceremonię przez platformy internetowe.

Najwięcej, bo 11 mln osób, oglądało transmisję w BBC, 2,1 mln - w ITV i około 450 tys. - w Sky. Liczby te są średnią widownią, zmierzoną pomiędzy godz. 15. a 16., gdy trwało nabożeństwo żałobne, przez BARB, organizację, która w Wielkiej Brytanii zajmuje się badaniem widowni telewizyjnej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Oprócz relacji telewizyjnych, nabożeństwo, które odbyło się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, było transmitowane w radiu i na kilku kanałach YouTube. Do niedzieli rano kanał BBC na YouTube zanotował 7,5 mln wyświetleń nagrania z uroczystości.

Dane dotyczące transmisji na żywo na kanale rodziny królewskiej na YouTube nie były dostępne, ale w niedzielę zajmowała ona trzecie miejsce na liście światowych trendów YouTube, które to zestawienie uwzględnia liczbę wyświetleń jako jeden z mierników.

Dodatkowo wieczorny program poświęcony pogrzebowi BBC Two, który zawierał fragmenty z uroczystości, oglądało 1,31 mln widzów.

31 milionów widzów podczas pogrzebu księżnej Diany

W 2002 r. pogrzeb królowej matki obejrzało w Wielkiej Brytanii ponad 10 mln widzów. W 1997 r. pogrzeb księżnej Walii Diany, oglądało 31 mln widzów, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii brytyjskiej telewizji.

Około 13,1 mln widzów obejrzało relację BBC ze ślubu księcia Harry'ego i księżnej Meghan w 2018 roku.

Relacja Macieja Worocha z pogrzebu księcia FilipaTVN24

Autor:pqv//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: