Papież na Ground Zero

Papież modlił się na Ground Zero
Papież modlił się na Ground Zero
TVN24
TVN24Papież modlił się na Ground Zero

Benedykt XVI oddał w niedzielę na Ground Zero w Nowym Jorku hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Papież modlił się też za pokój między narodami.

Papież prosił o pokój dla świata pełnego przemocy, o pokój w sercach wszystkich ludzi i pokój między narodami. Prosił też o nawrócenie na drogę miłości tych, których serca i umysły trawi nienawiść, a także o to, by ocaleni starali się żyć tak, by śmierć tych, którzy zginęli, nie była na próżno.

"Daj światłość bohaterom"

- Boże miłości, współczucia i pojednania, skieruj swe spojrzenie na nas, lud wielu wiar i rozlicznych tradycji, którzy zgromadziliśmy się dzisiaj w tym miejscu, scenerii niewiarygodnej przemocy i boleści - mówił po angielsku papież. - Prosimy Cię, abyś w swej dobroci dał światłość i pokój wieczny tym wszystkim, którzy umarli w tym miejscu - pierwszym bohaterskim ratownikom: naszym strażakom, funkcjonariuszom policji, pracownikom służb ratowniczych i kapitanatu portu wraz z wszystkimi niewinnymi mężczyznami i kobietami, ofiarami tej tragedii tylko dlatego, że ich praca i służba przywiodły ich tu 11 września 2001 roku - dodał Benedykt XVI.

Prosimy Cię, abyś w swej dobroci dał światłość i pokój wieczny tym wszystkim, którzy umarli w tym miejscu Papież Benedykt XVI podczas modlitwy na Ground Zero

Do wspólnej modlitwy Benedykt XVI zaprosił 24 osoby. Byli wśród nich ci, którzy przeżyli tragedię z 11 września 2001 roku, rodziny ofiar, a także czterech pracowników służb ratowniczych. Z każdym papież zamienił kilka słów.

W atakach samolotowych na bliźniacze wieże World Trade Center 11 września 2001 roku zginęło ponad 2700 ludzi.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości