Atak nożownika w niemieckim Ludwigshafen. Zginęły dwie osoby

Źródło:
PAP
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen
wideo 2/2
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen

Policja aresztowała 25-letniego sprawcę ataku w Ludwigshafen. Nożownik zabił dwóch mężczyzn, a trzeciego ranił. W pobliżu miejsca zbrodni przebywało dużo ludzi, znajdują się tam sklepy, przystanek komunikacji, a także szkoły i przedszkola.

Dwaj mężczyźni w wielu 20 i 35 lat zginęli we wtorek w południe na osiedlu mieszkaniowym w Oggersheim, dzielnicy Ludwigshafen w wyniku ataku nożownika. Sprawca, 25-letni Somalijczyk, uciekł z miejsca zbrodni i kilkaset metrów dalej, w aptece, zranił dużym nożem trzecią osobę - 27-latka.

Policja postrzeliła nożownika, został zatrzymany. Motywy jego czynu są na razie niejasne. - Nie chcemy spekulować - poinformowała policja.

Atak nożownika w niemieckim Ludwigshafen. Zginęły dwie osobyShutterstock

Według dotychczasowych ustaleń, trzy ofiary ataku nożownika - dwóch zabitych i jeden ranny - to Niemcy. Późnym popołudniem policja potwierdziła, że życiu rannego nic nie zagraża. To samo dotyczy postrzelonego sprawcy.

Trwa śledztwo, burmistrz zapowiada żałobę

- W wielokierunkowe śledztwo zaangażowany jest Urząd Policji Kryminalnej Nadrenii-Palatynatu - przekazał Michael Ebling, szef MSW Nadrenii-Palatynatu. Jak podkreślił Ebling, w pobliżu miejsca zbrodni przebywało dużo ludzi, znajdują się tam sklepy, przystanek komunikacji, a także szkoły i przedszkola. Świadkom zdarzenia oraz osobom udzielającym pomocy zapewniono pomoc psychologiczną.

Oggersheim to licząca około 20 tysięcy mieszkańców dzielnica Ludwigshafen. Burmistrz Ludwigshafen Jutta Steinruck zapowiedziała, że zleciła przygotowanie żałobnych flag.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock