Najmłodszy ustawodawca w USA. 18 lat, radykalna prawica

Saira Blair została wybrana do lokalnych władzblairforwv.com

18-letnia republikanka Saira Blair jest od wtorku najmłodszym ustawodawcą w USA. Początkująca studentka będzie początkującą ustawodawczynią. Została bowiem wybrana do Izby Delegatów Zachodniej Wirginii.

We wtorkowych wyborach Blair zdobyła 63 proc. głosów, przez co pokonała kandydatkę demokratów Layne Diehl, stając się najmłodszym ustawodawcą w Stanach Zjednoczonych. Urodziła się w 1996 roku. Były to pierwsze wybory, w których mogła głosować.

Blair jest studentką ekonomii i języka hiszpańskiego na West Virginia University. Do polityki weszła dopiero w maju tego roku, kiedy jeszcze jako 17-latka bez prawa wyborczego pokonała w prawyborach starszego o prawie pół wieku Larry'ego Kumpa. W kampanię zainwestowała 3,6 tys. dolarów z własnych pieniędzy.

Blair kontynuuje tradycje rodzinne. Do 2011 roku członkiem Izby Delegatów stanu Zachodnia Wirginia był jej ojciec Craig Blair. Następnie trafił do stanowego Senatu, gdzie zasiada do dziś.

Bardzo na prawo

18-latka jest radykalnie konserwatywna. Jest przeciwniczką aborcji i małżeństw gejowskich. Jest także za prawem do posiadania broni. Jednym z priorytetów jest dla niej stworzenie nowych miejsc pracy, aby zatrzymać odpływ młodych, wykształconych ludzi ze stanu. Chce także uchylić ustawę nakładającą niezwykle wysokie podatki za gaz w Zachodniej Wirginii.

Jak mówi, chce reprezentować w stanowych władzach swoje pokolenie. - Średni wiek w Kongresie wynosi 57 lat, a średni wiek w Senacie 62 lata - przypomina. Jej zdaniem, całe doświadczenie tych polityków doprowadziło tylko do kolejnych długów i braku pracy.

I am honored & humbled to have been elected the youngest member to ever serve in the WV House of Delegates. https://t.co/7VnYscToc8— Elect Saira Blair (@ElectSairaBlair) November 5, 2014

Po wyborze przyznała na Twitterze, że jest zaszczycona, iż została najmłodszym w historii członkiem Izby Delegatów Zachodniej Wirginii.

Jak mówi chce kiedyś zostać doradczynią finansową i nie wiąże przyszłości z polityką.

Autor: kło//gak/kwoj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: blairforwv.com

Tagi:
Raporty: